Թրամփը՝ ԿԺԴՀ-ին պատժամիջոցների մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կցանկանար վերացնել ԿԺԴՀ-ի նկատմամբ սահմանված ամերիկյան պատժամիջոցները, բայց այդ երկրի իշխանությունները պետք է առաջինն ընդառաջող քայլեր անեն:
«Ամերիկյան  պատժամիջոցները դեռ մնում են: Ես կցանկանայի վերացնել դրանք, բայց նախ պետք է ընդառաջ քայլեր տեսնեմ մյուս կողմից», - ասել է ամերիկացի  առաջնորդը Սպիտակ տանը լրագրողների առջև ունեցած ելույթի ժամանակ:
«Ես կարծում եմ, որ Հյուսիսային Կորեան շատ մեծ տնտեսական ներուժ ունի իր դիրքի շնորհիվ՝ շուրջը Ռուսաստանն է, Չինաստանը և Հարավային Կորեան: Կարծում եմ, որ նա (Կիմ Չեն Ընը) դա հասկանում է», - նշել է ԱՄՆ-ի նախագահը:
«Չեմ կարծում, թե դա լինի մեր վերջին հանդիպումը: Մենք շատ լավ հարաբերություններ ունենք», - ասել է Թրամփը ղեկավարների երրորդ գագաթնաժողովի հեռանկարների մասին:
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել է, որ Կիմ Չեն Ընի հետ իր երկրորդ հանդիպումը տեղի կունենա փետրվարի 27-ից 28-ը Վիետնամի մայրաքաղաքում:

Трамп: США готовы смягчить санкции в отношении КНДР, но сначала ждут шагов от нее
Президент США Дональд Трамп заявил, что хотел бы снять американские санкции с КНДР, но власти этой страны должны первыми пойти на встречу.
"Санкции США все еще на месте. Я бы хотел снять их, но сначала должен увидеть шаги навстречу с другой стороны", - сказал американский лидер в среду во время выступления перед журналистами в Белом доме. "Я думаю, что у Северной Кореи очень большой экономический потенциал из-за ее местоположения - вокруг Россия, Китай и Южная Корея. Думаю, что он [Ким Чен Ын] это понимает", - отметил президент США.
"Я не думаю, что это будет последняя наша встреча. У нас очень хорошие отношения", - сказал Трамп о перспективах третьего саммита лидеров.
Ранее Трамп заявил, что его вторая встреча с Ким Чен Ыном пройдет в столице Вьетнама с 27 по 28 февраля.