ԱՄՆ մաքսային և սահմանապահ հսկողության ծառայությունը մետամֆետամինի խմբաքանակ է հայտնաբերել՝ թաքցրած սառեցված ելակի մեջ, հայտնում է The Independent-ը:
Հատապտուղի խմբաքանակը տեղափոխող բեռնատարը փետրվարի 16-ին ստուգելու համար կանգնեցվել է Ռիո Գրանդե գետի վրայով անցնող Մեքսիկան և ԱՄՆ-ն միացնող  Ֆարր-Ռեյնոս կամրջի վրա: Այն ստուգելիս ելակի մեջ հայտնաբերվել է մետամֆետամինի 350 փաթեթ:
Արդյունքում առգրավվել է 411 կգ թմրանյութ, որի արժեքը կազմում է 12,7 մլն դոլար: Բեռնատարի 42-ամյա վարորդը, որը Մեքսիկայի քաղաքացի է, ձերբակալվել է: Իշխանություններն առգրավել են նաև նրա բեռնատարը:

Наркотик на 13 миллионов долларов спрятали среди клубники
Служба таможенного и пограничного контроля США перехватила партию метамфетамина, спрятанную среди мороженной клубники. Об этом сообщает The Independent.
Грузовик, перевозивший коммерческую партию ягод, 16 февраля был остановлен для проверки у моста Фарр-Рейноса, проходящего над рекой Рио-Гранде и соединяющего Мексику и США. Во время досмотра в трейлере среди клубники обнаружили 350 упаковок с метамфетамином.
В результате было изъято 411 килограммов наркотика. Его стоимость оценивается в 12,7 миллиона долларов. Водитель грузовика — 42-летний гражданин Мексики — был арестован. Власти также изъяли его грузовик.