Ժամանակին լրագրող, իսկ հետո պատգամավոր Փաշինյանն աջ ու ձախ քննադատում էր իշխանություններին` խոստումներ չկատարելու և հակասական հայտարարություններ անելու մեջ, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Եվս մեկ հիշեցում Գանդիից՝ Փաշինյանին
Ժամանակին լրագրող, իսկ հետո պատգամավոր Փաշինյանն աջ ու ձախ քննադատում էր իշխանություններին՝ խոստումներ չկատարելու և հակասական հայտարարություններ անելու մեջ։
Պարզվում է, որ դառնալով իշխանություն, Նիկոլնն այս նոմինացիայում անգերազանցելի է։
Որոշեք ինքներդ։
2017-թի աշնանը Փաշինյանը նախաձեռնում է Եվրասիական միությունից դուրս գալու լսումներ, իսկ արդեն 2018-թի մայիսին հայտարարում ճիշտ հակառակը։
2018-թի ամռանը հայտարարում է, թե կոռուպցիա չկա, իսկ 2019-թի ձմռանը ժողովուրդը Նիկոլից հակառակն է լսում։
Կոռուպցիա կա փաստորեն։
2018-թի օգոստոսին հայտարարում է, թե մարտի 1-ի դեպքերը բացահայտված են։
Բայց առ այսօր 10-ը զոհերի վերաբերյալ կոնկրետ բան չկա։
Կարմիր գծեր և տեսախցիկներ հանելու, գազի գինը էժանացնելու, ՀԱՊԿ -ում գլխավոր քարտուղար ունենալու, թռիչքային զարգացում ապահովելու ու այդ ամենին «կախարդական փայտիկով» հասնելու խոստումներն էլ Փաշինյանն այլևս չի արտասանում։
Զիմզիմովից «սերդեչնիյ պրիվետ» ուղարկելուց առաջ պետք է հիշի, որ գալու է նաև «դո սվիդանիա» ասելու ժամանակը։

Пашиняну следует помнить, что наступит время сказать «до свидания» – Эдуард Шармазанов
Когда-то журналист, а потом депутат Пашинян направо и налево критиковал власти в невыполнении обещаний и противоречивых заявлениях, написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь Республиканской партии Эдуард Шармазанов.
«Ещё одно напоминание от Ганди – Пашиняну:
В свое время журналист, а постом депутат Пашинян направо и налево критиковал власти в невыполнении обещаний и противоречивых заявлениях.
Выясняется, что став властью, Никол непревзойден в этой номинации.
Судите сами.
Осенью 2017 года Пашинян инициировал слушания по выходу Армении из Евразийского экономического союза, а уже в мае 2018 года заявил прямо противоположное.
Летом 2018 года он заявляет о том, что коррупции нет, а зимой 2019 года – народ слышит от Никола обратное.
Коррупция фактически есть.
В августе 2018 года заявляет, что события 1 марта раскрыты.
Но до сегодняшнего дня нет ничего конкретного относительно 10 жертв.
Пашинян не говорит больше также об общениях ликвидировать красные линии и видеокамеры, снизить тарифы на газ, сохранить пост генерального секретаря в ОДКБ, обеспечить скачкообразное развитии и достичь всего этого за счет "волшебной палочки" .
До того, как отправлять "сердечный привет от Зимзимова" ему следует помнить, что наступит также время сказать "до свидания".