Այն ժողովուրդը, որ ի վիճակի է եղել իրականանցել ու հասնել մի էֆեկտի, որը մենք լիարժեք կարող ենք անվանել քաղաքական հրաշք, ուրեմն տնտեսական հրաշքը նույնպես մեր տիրույթում է, «Իմ քայլը հանուն Լոռու մարզի» ներդրումային-բիզնես ծրագրերի համաժողովին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Տնտեսական հեղափոխությունը, ըստ այդմ, մեր կարևորագույն առաջաներթությունն է», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ տնտեսական հեղափոխության պարամետրերը նոր աշխատատեղերն են, եկամուտների նոր մակարդակը, բարեկեցության նոր մակարդակը։
«Տնտեսական հեղափոխության մեր մեթոդը չի տարբերվում քաղաքական հեղափոխության մեր մեթոդաբանությունից։ Քաղաքական հեղափոխությունը տեղի ունեցավ այն ժամանակ, երբ ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի որոշում կայացրեց, որ ինքը իրենով պիտի փակի այն փողոցները, որոնցով հոսում էր կոռուպցիան, ապօրինությունը։ Տնտեսական հեղափոխության գաղափարախոսությունը հետևյալն է՝ ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի իր հնարավորությունների չափով պետք է պայմանական փակի բոլոր այն փողոցները, որտեղով հոսում է աղքատությունը, խեղճությունը, ավերը», - ասաց ՀՀ վարչապետը։
Նա ընդգծեց՝ տնտեսական հեղափոխությունը դուխով մարդկանց աշխատանք է։

The people who are able to reach an effect that may be described political miracle, are able to reach economic miracle too, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the My Step for Lori Region investment-business conference.
“Economic revolution is one of our key priorities,” he said.
Nikol Pashinyan said that the parameters of the economic revolution are new jobs, new level of income, new level of welfare.
“Our method of economic revolution does not differ from the one of political one, when each citizen made a decision that he would close the roads, which were full of corruption, illegality. The ideology of the economic revolution is the following – each Armenian citizen must conditionally close all the roads full of poverty, misery and destruction,” the PM said.