Իմ ձերբակալության վերաբերյալ տարածված լուրերն ապատեղեկատվություն են. Դավիթ Ադյան
Պետական վերահսկողական ծառայության վարչության պետ Դավիթ Ադյանը հերքում է տեղեկությունները, թե ԱԱԾ-ն ձերբակալել է իրեն։
«Ես՝ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության սոցիալական ոլորտի վերահսկողության վարչության պետս, հայտարարում եմ, որ ներկա դրությամբ իմ ղեկավարած ստորաբաժանման հետ միասին ուսումնասիրություն եմ իրականացնում «Երևանի Մ․ Հերացու անվան բժշկական համալսարան» հիմնադրամում։ Իմ ձերբակալության վերաբերյալ տարածված լուրերն ապատեղեկատվություն են», - Facebook-յան իր էջում գրել է Դավիթ Ադյանը։
Ավելի վաղ, Aysor.am-ի հետ զրույցում Ազգային անվտանգության ծառայությունը ոչ հաստատել, ոչ էլ հերքել էր Պետական վերահսկողական ծառայության պաշտոնյաների ձերբակալության մասին տեղեկությունը։
«Առաջիկայում ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտը հանդես կգա հայտարարությամբ», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր ԱԱԾ լրատվական կենտրոնի պատասխանատու Սամսոն Գալստյանը:
Նույն տեղեկությունը ավելի վաղ Aysor.am-ը փորձել էր ճշտել նաև ՊՎԾ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Զարուհի Մեջլումյանից, սակայն վերջինն ասել էր, որ նման տեղեկատվության իրենք չեն տիրապետում:
Նշենք, որ երեկ գիշերը «Analitik.am» լրատվամիջոցը տեղեկացրել էր, որ ՀՀ ԱԱԾ-ն ձերբակալել է ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության 4 աշխատակցի՝ այդ թվում ՀՀ ՊՎԾ-ի երկու վարչությունների պետեր Ադյան եղբայրներին՝ Դավիթ և Սամվել Ադյաններին:

Сведения о моем задержании дезинформация – Давид Адян
Начальник управления Государственной контрольной службы Давид Адян опровергает информацию о своем задержании Службой национальной безопасности.
«Я, начальник управления по контролю за социальной сферой, заявляю, что в настоящее время вместе с возглавляемым мною подразделением провожу проверку в фонде «Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци». Распространенные сведения о моем задержании дезинформация», - написал на своей странице в Facebook Давид Адян.
В Службе национальной безопасности Армении Aysor.am заявили, что не опровергают и не подтверждают опубликованные в прессе сведения о задержании сотрудников Государственной контрольной службы.
«В данный момент мы не представляет разъяснений. В ближайшее время следственный департамент Службы национальной безопасности выступит с сообщением», - заявил начальник пресс-центра СНБ РА Самсон Галстян.
Ранее Aysor.am пытался уточнить эти сведения у пресс-секретаря Государственной контрольной службы Армении Заруи Меджлумян, однако она заявила, что они не владеют подобной информацией.
Напомним, вчера поздно вечером Analitik.am сообщил, что Служба национальной безопасности задержала 4 сотрудников Государственной контрольной службы, в их числе руководителей двух управлений, братьев Адян – Давида и Самвела Адянов.