Սամվել Ադյանն ու Գևորգ Խաչատրյանը ՊՎԾ օրինակելի ու լավագույն աշխատակիցներից են. Դավիթ Սանասարյան (Տեսանյութ)
28/02/2019 12:43
Այս երկու օրը որոշները հասցրեցին ինձ մահախոսական կարդալ, բայց ուզում եմ ասել հետևյալը, որ գերազմանոցում էլ լինեմ, կոռուպցիայի դեմ կռիվ եմ տալու, Հայաստանի ազատության, անկախության ու զարգացման համար կռիվ եմ տալու, այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը։
«Անկախ նրանից, թե ով կլինի պետական ծառայողը, օրենքի առաջ բոլորը պետք է հավասար լինեն։ Սամվել Ադյանն ու Գևորգ Խաչատրյանը ՊՎԾ օրինակելի ու լավագույն աշխատակիցներից են։ Այդ մարդկանց մեղքը պետք է ապացուցվի։ ԱԱԾ-ի իմ գործընկերներին արդեն կոչ եմ արել, մեկ անգամ ևս կոչ եմ անում, որ նախաքննական փուլում պահեն գաղտնիությունը։ Որևիցե «մուտիլովկաներով» հայտնի մարդկանց ձեռքում նման իֆորմացիա չպետք է հայտնվի։ Մեր լրատվական ծառայությունը չի կարող ԱԱԾ լրատվականի դերը կատարել։ Եթե գործ կա, ԱԱԾ-ն պետք է տեղեկացնի», - ասաց Դավիթ Սանասարյանը։
Նշենք, որ, ըստ ԱԱԾ հաղորդագրության, ՊՎԾ երկու պաշտոնատար անձինք՝ Սամվել Ադյանն ու Գևորգ Խաչատրյանը, նաև նրանց հետ փոխկապակցված ընկերության ներկայացուցիչը կալանավորվել են:

Давид Санасарян: Самвел Адян и Геворк Хачатрян – одни из образцовых и лучших сотрудников Государственной контрольной службы
28/02/2019 14:19
«За последние два дня некоторые успели прочитать мой некролог, однако хочу сказать следующее, я буду бороться против коррупции, за свободу, независимость и развитие Армении даже из могилы», - заявил сегодня после заседания правительства журналистам начальник Государственной контрольной службы Давид Санасарян.
«Независимо от того, кем является государственный служащий, перед законом все должны быть равны. Самвел Адян и Геворк Хачатрян образцовые и лучшие сотрудники Государственной контрольной службы. Я уже призвал своих коллег Службы национальной безопасности, и призываю еще раз, соблюдать тайну на этапе предварительного следствия. Информация не должна оказываться в руках людей, которые известны какими-то «мутиловками». Наша пресс-служба не может взять на себя роль СНБ. Если есть дело, информировать об этом должна СНБ», сказал Давид Санасарян.
Отметим, что Служба национальной безопасности распространила сообщение, согласно которому двое должностных лиц Государственной контрольной службы – Самвел Адян и Геворк Хачатрян, а также представитель аффилированной с ними компании арестованы.