Իրանից էժան գազ գնելու հնարավորությունն իրատեսական է դառնում
Իրանից հնարավոր է ավելի էժան գազ ձեռքբերել, քան Ռուսաստանից, Սպահանում լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի առաջին տեղակալ Գարեգին Բաղրամյանը:
«Առաջարկներ են եղել, չեմ ուզում գնի մեծություն հայտնել, որովհետև պայմանավորվածությունները վերջնական չեն, բայց մոտ ապագայում գնային առաջարկները կամփոփենք», - փոխնախարարի խոսքերը մեջբերում է Tert.am-ը:
Գ.Բաղրամյանի խոսքով՝ Ռուսաստանի հետ քաղաքական խնդիր չկա, հիմա էլ Հայաստանը գազ է ստանում Իրանից՝ պարզապես ոչ թե կանխիկ գումարով, այլ էլեկտրաէներգիայի դիմաց:

Getting cheaper gas from Iran to become a reality
Armenia may purchase cheaper gas from Iran than it does from Russia, energy infrastructures and natural resources minister Garegin Baghramyan told the reporters in Isfahan.
“Proposals were voiced, I do not want to mention the exact sum as the arrangements are not final, but in near future we will sum up the price suggestions,” Tert.am cited the minister as saying.
Baghramyan said that there is no political issue with Russia, and now too Armenia is getting gas from Iran for electricity and not money.
“In case of mutually beneficial proposal we will buy the Iranian gas. This is cooperation,” the minister said.