Նարեկ Մալյանի և «Ռեստարտ»-ի անդամների միջև տեղի ունեցած դեպքով քրեական գործ է հարուցվել
Հասարակական գործիչ Նարեկ Մալյանի և «Ռեստարտ»-ի անդամների միջև տեղի ունեցած դեպքի միջադեպի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ:
«Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով», -Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ Ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի, վերլուծության և լրատվության բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը։
ՀՀ ՔՕ-ի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետը սահմանում է խուլիգանություն, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից:
Նշենք՝ այս գիշեր հարձակվել են հասարակական գործիչ Նարեկ Մալյանի վրա։ Նրա խոսքով՝ մոտ 10 հոգով փորձել են իրեն քաշքշել, ճանկռել, այնուհետև մի քանի րոպե անց միջամտել են ոստիկանները և նրանց բերման ենթարկել Կենտրոնի բաժին։
Դեպքին անդրադարձել է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ նշելով, որ Հայաստանում բռնությամբ հարցեր լուծելու որևէ փորձ պետք է արժանանա կոշտ իրավական հակազդեցության։

Возбуждено уголовное дело по факту инцидента между Нареком Маляном и членами инициативы «Рестарт»
По факту произошедшего накануне ночью инцидента между общественным деятелем Нареком Маляном и членами инициативы «Рестарт» возбуждено уголовное дело.
«По факту возбуждено уголовное дело по признакам п.1 ч.3 ст. 258 Уголовного кодекса Армении», - сообщил корреспонденту Aysor.am начальника управления по связям с общественностью полиции Армении Эдгар Джаноян.
Пункт 1 части 3 статьи 258 Уголовного кодекса Армении устанавливает: «хулиганство,  совершенные группой лиц или организованной группой».
Отметим, что этой ночью было совершено нападение на общественного деятеля Нарека Маляна. По его словам, около 10 человек поджидали его у входа в дом, они пытались растолкать и расцарапать его, затем  через несколько минут в инцидент вмешались полицейские и доставили всех в отделение полиции Кентрон.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян также обратился к инциденту и написал на своей странице в Facebook, что в Армении любая попытка решения вопросов с помощью насилия должна удостоиться жесткой оценке правоохранительных органов.