Հրազդանի նախկին քաղաքապետին մեղադրանք է առաջադրվել. խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին
Հրազդանի նախկին քաղաքապետ Արամ Դանիելյանին մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, Aysor.am-ին տեղեկացրեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը։
«Արամ Դանիելյանի նկատմամբ, որպես խափանման միջոց, ընտրվել է ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին», - ասաց Ն. Հարությունյանը։
Նաիրա Հարությունյանը տեղեկացրեց նաև, որ սույն գործով կա ևս 8 մեղադրյալ, որոնց մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասով։
«Նրանք բոլորն էլ համայնքապետարանի նախկին աշխատակիցներ են։ Բոլորի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին», - ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Չարենցավանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում, որպես համայնքի ղեկավար պաշտոնավարման տարիներին՝ 2015-2018թթ. ընթացքում, համայնքապետարանի աշխատակազմի հողի հարկի և գույքահարկի գումարներից առանձնապես խոշոր չափերի յուրացումներ և վատնումներ կատարելու կասկածանքով 2019 թվականի փետրվարի 26-ին՝ ժամը 14:10-ին, ձերբակալվել էր Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքի նախկին ղեկավար Արամ Ռազմիկի Դանիելյանը:

Бывшему мэру Раздана предъявлено обвинение, в качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде
Бывшему мэру Раздана Араму Даниеляну предъявлено обвинение по части 3 статьи 179 («присвоение или растрата») Уголовного кодекса Армении, сообщила Aysor.am сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
«В отношении Арама Даниеляна в качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде», - заявила Н.Арутюнян.
Она сообщила также, что по данному уголовному делу проходят еще 8 лиц, которым предъявлено обвинение по ч.3 ст.179 Уголовного кодекса Армении.
«Все они бывшие сотрудники мэрии. В отношении всех избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде», - сказала она.
Напомним, в ходе предварительного следствия по уголовному делу в следственном отделе Чаренцавана Следственного управления СК Армении по Котайкской области, бывший мэр Раздана Арам Даниелян был задержан 26 февраля 2019 года по подозрению в присвоения и растрате средств из сумм земельного налога и налога на имущество аппарата мэрии в период 2002-2018гг.
По данным следствия, бывший мэр Раздана расхитил в общей сложности 102.198.525 драмов, которые потратил на личные нужды. Он признал свою вину, возместил причиненный государству ущерб и был освобожден.