Արամ Սիմոնյանի դիմումի հիման վրա վարույթ է հարուցվել Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ
ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի դիմումի հիման վրա՝  Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի  նկատմամբ հարուցվել է վարույթ։
«Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի 2019 թվականի փետրվարի 26-ի որոշմամբ Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի դիմումի հիման վրա հարուցվել է վարույթ՝ Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի կողմից «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի 28-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով ամրագրված էթիկայի կանոնի («իր գործունեությամբ նպաստել իր զբաղեցրած պաշտոնի և իր ներկայացրած մարմնի նկատմամբ վստահության և հարգանքի ձևավորմանը») առերևույթ խախտման հատկանիշներով»,-տեղեկացնում են Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովից։

На основании заявления ректора ЕГУ возбуждено производство против Давида Санасаряна
На основании заявления ректора Ереванского государственного университета Арама Симонян возбуждено производство в отношении начальника Государственной контрольной службы Давида Санасаряна.
«Решением Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц 26 февраля 2019 года, на основании заявления ректора Ереванского государственного университета Арама Симоняна возбуждено производство по признакам нарушения начальником Государственной контрольной службы Давидом Санасаряном правил этики, закрепленных п. 3 ч. 3 ст.28 закона «О гражданской службе» («своей деятельностью содействовал формированию доверия и уважения к занимаемой им должности и представляемому им органу»)», - говорится в сообщении Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц.