Արամ Սիմոնյանի դիմումի հիման վրա վարույթ է հարուցվել Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ
ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի դիմումի հիման վրա՝  Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի  նկատմամբ հարուցվել է վարույթ։
«Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի 2019 թվականի փետրվարի 26-ի որոշմամբ Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի դիմումի հիման վրա հարուցվել է վարույթ՝ Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի կողմից «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի 28-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով ամրագրված էթիկայի կանոնի («իր գործունեությամբ նպաստել իր զբաղեցրած պաշտոնի և իր ներկայացրած մարմնի նկատմամբ վստահության և հարգանքի ձևավորմանը») առերևույթ խախտման հատկանիշներով»,-տեղեկացնում են Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովից։

Ethics Commission launches proceeding against Davit Sanasaryan on the basis of YSU rector’s application
A proceeding has been launched against chairman of the State Control Service Davit Sanasaryan on the basis of application of the Yerevan State University rector Aram Simonyan.
The proceeding has been launched with the decision of the Ethics Commission of High Ranking officials under the Article 28, Part 3, point 3 on violation of formation of trust and respect toward his office and the body headed by him.