Օպերայի շրջակայքի սրճարանների ապամոնտաժման հետևանքով գործազուրկ է մնում ընդհանուր առմամբ 300 մարդ. սրճարանատեր
13/03/2019 13:31
Օպերայի հարակից տարածքում գործող և այս պահին ապամոնտաժվող «Ատմոսֆերա» սրճարանի համասեփականատեր Էլիզաբեթ Ղազարյանը պատկան մամիններից պահանջում է թույլ տալ աշխատել գոնե մինչև նոյեմբեր ամիս։
Նա լրագրողների հետ զրույցում ընդգծեց, որ իրենց սրճարանն ամենահեղափոխականն է եղել, հեղափոխության օրերին «Ատմոսֆերայում» եղել են ներկա իշխանությունների շատ ներկայացուցիչներ, այդ թվում գործող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով իր ծննդյան օրը նշել է հենց իրենց սրճարանում։
Նույն սրճարանի աշխատակիցներից մեկն էլ նշեց, որ ավելի քան 7 տարի աշխատում է այդտեղ, սակայն հիմա այլևս գործազուրկ է, իր հետ՝ ևս 45 հոգի։
Նշենք, որ ի նշան միասնականության՝ սրճարանի աշխատակիցները մի-մի գավաթ կոնյակ խմեցին՝ միրմյանց հորդորելով չնեղսրտել։
«Շոկոլադնիցա» սրճարանի մենեջերն էլ նշեց, որ կոնկրետ իրենց սրճարանն ունի 60 աշախակից։
Նա միաժամանակ շեշտեց, որ Օպերայի շրջակայքի սրճարանների ապամոնտաժման հետևանքով գործազուրկ է մնում ընդհանուր առմամբ 300 մարդ։
Հիշեցնենք, որ Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցները Ալ. Սպենդիարյանի անվան օեպրայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի հարակից տարածքում քիչ առաջ սկսել են ապամոնտաժել շրջակա սրճարանները, դրանցից մեկի գույքն արդեն իսկ հանվել է դուրս։ Տարածքում մեծ թվով ոստիկաններ կան։

В результате демонтажа кафе вокруг Оперного театра останутся без работы 300 человек.
Совладелица действующего на прилегающей к Оперному театру территории кафе «Атмосфера», которое сейчас демонтируется, требует от властей позволить продолжать работать хотя бы до ноября.
В беседе с журналистами она отметила, что их кафе было самым революционным, в дни революции к ним заходили многие представители действующей власти, в том числе и премьер-министр Никол Пашинян, который отметил свой день рождения именно в этом кафе.
Один из сотрудников кафе отметил, что работает здесь больше 7 лет, но уже стала безработной и вместе с ней также 45 человек.
Отметим, что в знак солидарности сотрудники кафе выпили по рюмочке коньяка, призвав друг друга не падать духом.
Владелец кафе «Шоколадница» отметил, что в кафе работают 60 человек.
При этом он сообщил, что в результате демонтажа кафе вокруг Оперного театра в целом останутся без работы 300 человек.
Напомним, сотрудники мэрии Еревана сегодня начали демонтировать кафе в центре Еревана, на прилегающей к зданию Национального академического театра оперы и балета им. Александра Спендиаряна территории. Имущество одного из кафе уже вынесено с этой территории, здесь также много сотрудников полиции.