Չեմ պատկերացնում, որ գնամ Ղարաբաղ և այնտեղ ծառայող իմ տղայի մորն ու քույրերին չտանեմ ինձ հետ. Փաշինյան
19/03/2019 15:41
Երբ ես գնացել եմ Բաղրամյան 26-ում աշխատելու, ինձ ցույց են տվել սենյակը և ասել են՝ սա էլ Ձեր տիկնոջ սենյակն է, այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ի պատասխան այն հարցին, թե ինչու է Աննա Հակոբյանի գրասենյակը տեղակայված Բաղրամյան 26 հասցեում։
«Դա որոշակի կարգավիճակ է։ Ես հարց եմ բարձրացնում. այդ կարգավիճակն ընդհանարապես պե՞տք է մեր երկրին, թե պետք չէ։ Եթե պետք չէ, կարող ենք այն վերացնել։ Կանանց ներգրավվածությունը հանրային կյանքում մեզ համար կարևո՞ր թեմա է, թե կարևոր չէ։ Ինձ համար Աննայի գործունեությունը կարևոր է այդ առումով։ Մենք պետք է կանանց քաջալերենք բոլոր ոլորտներում», - ասաց գործադիրի ղեկավարը։
Անդրադառնալով այն խոսակցություններին, որ Աննա Հակոբյանն ազդեցություն ունի իր որոշումների հարցում, վարչապետը դա բացարձակ անհեթեթություն որակեց՝ նկատելով, որ այդպես կարող են խոսել միայն իրեն չճանաչողները։
«Եթե այդպիսի բան լիներ, դա կլիներ խայտառակություն։ Ինչ վերաբերում է մեր ընտանիքի ծախսերին, ապա մեր ընտանիքն ապրում է այնպես, ինչպես ապրում էր նախկինում՝ որոշ արարողակարգային անհրաժեշտությունները ներառյալ։ Այն ինչ անհրաժեշտ չէ, մեր կենսակերպում բացարձակապես չի փոխվել։ Սևանում էլ ամառանոց կա, այնտեղ էլ ենք գնում։
Ինչո՞ւ են ինձ հետ գալիս. իմ ընտանիքն է, և ես չեմ պատկերացնում, որ երբևէ պետք է գնամ Ղարաբաղ, և այնտեղ ծառայող իմ տղայի մորը և քույրերին չտանեմ ինձ հետ։ Ինձ համար իմ ընտանիքը շատ կարևոր է։ Իմ ընտանիքը հանրային ուշադրության կենտրոնում է, և հավաստիացնում եմ, որ մեզնից յուրաքանչյուրը դա հասկանում է։ Մեր այսօրվա կարգավիճակը չենք չարաշահել», - ասաց վարչապետը։

Никол Пашинян: Не представляю, что поеду в Карабах и не повезу с собой мать и сестер моего сына, который там служит
19/03/2019 17:05
«Когда я пришел на работу в резиденцию на Баграмяна 26, мне показали комнату и сказали: эта комната Вашей супруги», - заявил сегодня на пресс-конференции премьер-министр Армении Никол Пашинян, в ответ на вопрос, почему офис Анны Акопян находится по адресу Баграмяна 26.
«Это определенный статус. Я задаю вопрос, нужен ли этот статус вообще нашей стране или не нужен? Если не нужен мы можем его ликвидировать. Важна ли нам тема вовлеченности женщин в общественную жизнь или не важна? Для меня в данном смысле важна деятельность Анны. Мы должны поощрять женщин во всех сферах», - сказал премьер.
Касаясь разговоров о том, что Анна Акопян влияет на его решения, премьер назвал их абсолютно нелепыми, отметив, что так могут говорить только те, кто его не знает.
«Если бы было произошло, это было бы позором. Что касается расходов нашей семьи, то наша семья живет так, как жила в прошлом, включая некоторые протокольные необходимости. То, что не является необходимостью, в нашем образе жизни абсолютно не изменилось. На Севане также есть дача, туда мы тоже едем.
Почему едут со мной? Это моя семья и я не представляю, что когда-нибудь поеду в Карабах и не повезу с собой мать и сестер моего сына, который там служит. Моя семья очень важна для меня. Моя семья в центре общественного мнения и заверяю вас, что любой из нас это понимает. Мы не злоупотребляли нашим сегодняшним статусом», - сказал премьер.