Ես և իմ ընտանիքը որևէ կապ չունենք բենզինի ու նավթամթերքի շուկայի հետ. Վանեցյան
«Ես և իմ ընտանիքը որևէ առնչություն չենք ունեցել և չենք ունենալու բենզինի ներկրման և նավթամթերքի շուկայի հետ», - ԱԺ-ում Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Եթե ես սկսեմ իմ մասին, ինչ գրում են դատի տալ մարդկանց, ուղղակի խայտառակություն կլինի։ Ես հերքում եմ այդ նյութը և խորհուրդ կտամ այդ լրատվամիջոցին ևս հերքումով հանդես գալ, որովհետև ուղղակի օգտագործել իմ անունը, որպեսզի իրենց դիտումներն ու իրենց նյութը շատ կարդացվի, ուղղակի ամոթալի է։ Իմ ընտանիքը որևէ կապ չունի բենզինի և նավթամթերքի շուկայի հետ», - ասաց Արթուր Վանեցյանը, պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին:
Հիշեցնենք, որ «Իրատես» թերթն այսօրվա համարում գրել էր, որ ԱԱԾ ղեկավար Արթուր Վանեցյանը բենզինի բիզնեսում մասնաբաժին ունի, և Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը նրան առաջարկել է դուրս գալ այդ ոլորտից, որպեսզի նոր խաղացողներ հայտնվեն այնտեղ։

My family and I have no relation to petrol and oil business: NSS chief
My family and I had no relation to petrol and oil market and will not have, NSS director Artur Vanetsyan said in response to Aysor.am question in the NA.
“If I start to sue people for the information they write about me, it well be a shame. I refute the information and will advise the mass media to come up with rejection as to use my name for ensuring bigger number of views and readings is just shame. My family has nothing to do with petrol and oil market,” Vanetsyan said in response to Aysor.am’s question.
Irates paper wrote today that NSS chief Artur Vanetsyan has a share in petrol business with Nikol Pashinyan’s government having suggested him to leave the sector for opening way to new players.