Ես և իմ ընտանիքը որևէ կապ չունենք բենզինի ու նավթամթերքի շուկայի հետ. Վանեցյան
«Ես և իմ ընտանիքը որևէ առնչություն չենք ունեցել և չենք ունենալու բենզինի ներկրման և նավթամթերքի շուկայի հետ», - ԱԺ-ում Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Եթե ես սկսեմ իմ մասին, ինչ գրում են դատի տալ մարդկանց, ուղղակի խայտառակություն կլինի։ Ես հերքում եմ այդ նյութը և խորհուրդ կտամ այդ լրատվամիջոցին ևս հերքումով հանդես գալ, որովհետև ուղղակի օգտագործել իմ անունը, որպեսզի իրենց դիտումներն ու իրենց նյութը շատ կարդացվի, ուղղակի ամոթալի է։ Իմ ընտանիքը որևէ կապ չունի բենզինի և նավթամթերքի շուկայի հետ», - ասաց Արթուր Վանեցյանը, պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին:
Հիշեցնենք, որ «Իրատես» թերթն այսօրվա համարում գրել էր, որ ԱԱԾ ղեկավար Արթուր Վանեցյանը բենզինի բիզնեսում մասնաբաժին ունի, և Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը նրան առաջարկել է դուրս գալ այդ ոլորտից, որպեսզի նոր խաղացողներ հայտնվեն այնտեղ։

Моя семья не связана с рынком бензина и нефтепродуктов – Артур Ванецян
Я и моя семья не имеем и не будем иметь какой-либо связи с рынком импорта бензина и нефтепродуктов, заявил сегодня  в парламенте директор Службы национальной безопасности (СНБ) Артур Ванецян в ответ на вопрос корреспондента Aysor.am.
«Если я начну подавать в суд на людей за все, что пишут обо мне, это будет просто позор. Я опровергаю этот материал и посоветую этому СМИ также выступить с опровержением, поскольку мое имя просто использовали, чтобы увеличить количество просмотров, это просто стыдно. Я и моя семья не имеем и не будем иметь какой-либо связи с рынком импорта бензина и нефтепродуктов», - заявил Артур Ванецян, отвечая на вопрос корреспондента Aysor.am.
Напомним, газета «Иратес» писала сегодня о том, что директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян обладает долей в бензиновом бизнесе и правительство Никола Пашиняна предложило ему выйти из этой сферы, чтобы там появились новые игроки.