Անջեյ Կասպրչիկը Դավիթ Տոնոյանին իրազեկել է բանակցային գործընթացի առաջիկա օրակարգային խնդիրների վերաբերյալ
23/03/2019 12:24
Մարտի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրչիկին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում և հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին տիրող իրավիճակը: ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին, մասնավորապես, տեղեկացրել է վերջին շրջանի օպերատիվ իրավիճակի և հնարավոր զարգացումների մասին: Դեսպան Կասպրչիկն իր հերթին Դավիթ Տոնոյանին իրազեկել է բանակցային գործընթացի առաջիկա օրակարգային խնդիրների վերաբերյալ:

Анджей Каспршик проинформировал Давида Тонояна о вопросах повестки предстоящего переговорного процесса по Карабаху
23/03/2019 12:26
Министр обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
Д.Тоноян и А.Каспршик обсудили ситуацию на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил и на армяно-азербайджанской государственной границе. Д.Тоноян представил оперативную ситуацию и возможные развития.