Արգենտինա ժամանած Իսպանիայի թագավորը 1 ժամ չի կարողացել ինքնաթիռից դուրս գալ
Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպե 6-րդն ու թագուհի Լետիսիան, որոնք պետական այցով ժամանել էին Արգենտինա, մոտ 1 ժամ չեն կարողացել ինքնաթիռից դուրս գալ՝ անհրաժեշտ բարձրության շարժասանդուղքի բացակայության պատճառով, հայտնում է Vanguardia թերթը:
Ըստ պարբերականի՝ թագավորական ընտանիքին տեղափոխող Airbus-ը Բուենոս Այրեսի օդանավակայան է ժամանել երեկոյան. ընդ որում՝ այն ևս 15 րոպե սպասել է, որպեսզի թռիչքուղու վրա վայրէջքի ազատ տեղ բացվի:
Վայրէջքից հետո թագավորն ու թագուհին պետք է իջնեին իրենց սպասող պաշտոնական պատվիրակության մոտ, սակայն նախապատրաստված շարժասանդուղքը չի հասել օդանավի դռանը:
Սկզբում թագավորական օդանավին առաջարկել են ուղղել Էսեյս՝ արգենտինական այլ օդանավակայան: Սակայն ի վերջո անհրաժեշտ բարձրության շարժասանդուղք է գտնվել, ու հյուրերը բարեհաջող դուրս են եկել ինքնաթիռից:

Прибывший в Аргентину король Испании час не мог выйти из самолета
Король Испании Фелипе VI и его супруга королева Летисия, прибывшие в Аргентину с визитом, почти час не могли выйти из самолета из-за отсутствия трапа нужной высоты, сообщает газета Vanguardia.
По информации издания, авиалайнер испанских ВВС Airbus с королевской четой на борту прилетел в Буэнос-Айрес около девяти часов вечера в воскресенье. Причем поначалу он еще около 15 минут ожидал свободного места для посадки в аэропорту Хорхе Ньюбери.
После приземления Фелипе VI и королева Летисия должны были выйти из самолета к ожидающей их делегации, в которую входили министры иностранных дел Испании и Аргентины и другие почетные гости. Однако поданный трап не достал до двери лайнера.
Изначально королевский самолет предложили перенаправить в аэропорт Эсейса — другую воздушную гавань аргентинской столицы.
Однако в итоге к Airbus смогли подать подходящий по высоте трап и монарх Испании спустился к встречающей его делегации спустя час ожидания.