Տիգրան Ավինյանը դասախոսությամբ է հանդես եկել ՊՆ-ում
ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի շրջանակում «Պայքար կոռոիպցիայի դեմ, մրցունակ, մասնակցային և ներառական տնտեսություն» թեմայով դասախոսությամբ է հանդես եկել ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, հայտնում են ՊՆ-ից։
Փոխվարչապետը հավաքի մասնակիցներին է ներկայացրել կոռուպցիայի դեմ պայքարի հիմնական ուղղությունները, գործուն մեխանիզմները և դրանց արդյունավետ կիրառման շրջանակում ՀՀ որդեգրած հակակոռուպցիոն քաղաքականության առանցքային դրույթներն ու սկզբունքները:
Տիգրան Ավինյանը անդրադարձ է կատարել նաև ՀՀ տնտեսության առկա վիճակին, մրցակցային առավելություններին և զարգացման առաջնահերթություններին:

Тигран Авинян выступил с лекцией в министерстве обороны Армении
В рамках оперативного сбора руководящего состава Вооруженных сил в министерстве обороны Армении вице-премьер Тигран Авинян выступил с лекцией на тему «Борьба с коррупцией, конкурентоспособная, прикладная и теоретическая экономика», сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Вице-премьер представил участникам основные направления борьбы с коррупцией, действенные механизмы, ключевые положения и принципы антикоррупционной политики Армении в рамках их эффективного применения.
Тигран Авинян обратился также к нынешней ситуации, конкурентным преимуществам и приоритетам развития экономики Армении.