Անկախ նախկին, ներկա ու ապագա իշխանություններից՝ Հայաստանը կայուն ու վստահելի գործընկեր է. Արմեն Աշոտյանը՝ ՀՀ-ԵՄ համագործակցության մասին
26/03/2019 19:37
Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամը Հայաստանում 10 տարվա ընթացքում կարևոր գործունեություն է ծավալել ու դրա վկայություններից մեկն էլ այսօր այստեղ իմ ու Ռուբեն Ռուբինյանի համատեղ ներկայությունն է՝ եղած ընտրարշավից հետո, այսօր «Հայաստանը Եվրոպայի ճանապարհին. 10 տարի Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամը Հայաստանում» թեմայով քննարկմանն ասաց ՀՀ ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Զերծ կմնամ ներքաղաքական անդրադարձերից, որովհետև սա ոչ պատեհ տեղն է, ոչ էլ թեմա, սակայն որոշակի կոնստրուկտիվ քննադատություն ունեմ այսօրվա միջցառման վերնագրի վերաբերյալ։ Հայաստանը Եվրոպայի ճանապարհին չէ, Հայաստանը Եվրոպա է։ Հայաստանը Եվրամիության հետ համագործակցելու ճանապարհին է», - ասաց Արմեն Աշոտյանը։
Նա ընդգծեց՝ անկախ Հայաստանում ներքաղաքական գործընթացներից ու երեկվա, այսօրվա կամ վաղվա իշխանություններից, Հայաստանը եղել է ու կլինի կայուն, վստահելի գործնկեր.

Irrespective of past, present or future authorities Armenia is stable and reliable partner: Armen Ashotyan
26/03/2019 20:16
Konrad Adenauer Foundation has carried out an important activity in Armenia during the 10 years and it may be witnessed by our joint presence with Ruben Rubinyan after election campaign, ex-chairman of NA’s Foreign Relations standing committee Armen Ashotyan said at the Armenia on the Way to Europe: 10 Years of Activity of Konrad Adenauer in Armenia.
“I will refrain from domestic political references as it is not a convenient place to speak about them but I have some constructive criticism about today’s event. Armenia is not on the way to Europe, Armenia is Europe. Armenia is on the way to cooperation with the EU,” Ashotyan said.
He stressed that despite domestic political processes and the authorities of past, present and future, Armenia has always been and will be stable, reliable partner.