Կուբայի ղեկավարն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի գահաժառանգ արքայազնին
Կուբայի Պետխորհրդի և Նախարարների խորհրդի նախագահ Միգել Դիաս-Կանելը երկուշաբթի երեկոյան Հավանայի Հեղափոխության պալատում ընդունել է Ուելսի արքայազն Չառլզին և նրա տիկնոջը՝ Քոռնուոլի դքսուհի Քամիլային, որոնք այցով գտնվում են կղզում:
Granma պորտալը հայտնում է, որ դրանից առաջ արքայազնը տիկնոջ հետ շրջել է Հավանայում և դիտել նրա հիմնական տեսարժան վայրերը,  նաև բացել են Ուիլյամ Շեքսպիրի հուշարձանը:
Ավելի վաղ Դիաս-Կանելն արդեն ողջունել էր Ուելսի արքայազնի և դքսուհու ժամանումը: «Մեզ համար պատիվ է նրանց ընդունելը և  հպարտությամբ ցույց տալ, թե ինչպիսին է մեր երկիրը… Այցը ցուցադրում է մեր հարաբերությունների լավ վիճակը»,- գրել է Կուբայի ղեկավարը Twitter-ի իր միկրոբլոգում:

Глава Кубы встретился с наследником британского престола (Видео)
Председатель Госсовета и Совета министров Кубы Мигель Диас-Канель в понедельник вечером принял во Дворце Революции в Гаване принца Уэльского Чарльза и его супругу герцогиню Корнуолльскую Камиллу, которые находятся с визитом на острове.
Портал Granma сообщает, что перед этим принц с супругой совершили поездку по Гаване и осмотрели ее основные достопримечательности, а также открыли памятник Уильяму Шекспиру.
Ранее Диас-Канель уже приветствовал приезд принца Уэльского и герцогини. "Для нас честь принимать их и показать с гордостью, какая у нас страна… Визит показывает хорошее состояние наших отношений", – написал кубинский лидер в своем микроблоге в Twitter.