Սննդամթերքի արտադրությունն աճել է 25 տոկոսով, խմիչքներինը՝ ավելի քան 30 տոկոսով. Փաշինյան
Մշակող արդյունաբերությունը հունվար-փետրվար ամիսների ընթացքում աճել է շուրջ 8 տոկոսով, ինչը բավական շոշափելի ցուցանիշ է։ Նույն ամիսներին առևտուրը ընդլայնվել է 13.1 տոկոսով, բարձր տեմպերով աճել է նաև ծառայությունների ճյուղը. հունվար-փետրվար երկամսյա աճը կազմել է 17.5 տոկոս, ԱԺ այսօրվա նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա տեղեկացմամբ, սննդամթերքի արտադրությունն աճել է 25 տոկոսով, խմիչքներինը՝ ավելի քան 30 տոկոսով՝ ի հաշվի կոնյակի արտադրության աճի, հագուստի արտադրությունն աճել է 15 տոկոսով, ծխախոտինը՝ 17 տոկոսով։
«Միաժամանակ, նշանակալի աճ է արձանագրել կոնյակի և ոսկերչական իրերի արտահանումը։ Իմ ընկալմամաբ, սա նշանակում է, որ տնտեսական հեղափոխության մեր մոդելն աշխատում է։ Համոզված եմ՝ այն ավելի ու ավելի լավ է աշխատելու», - ասաց գործադիրի ղեկավարը։

The processing industry has grown by 8% during January-February which is quite noticeable index. In the same period the trade expanded by 13,1%. The branch of services has also registered high growth tempo – 17,5% in two months, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the NA session today.
He also stressed that the food production has registered 25% growth, the production of drinks 30% on the account of the production of brandy.
The PM said the volume of export of brandy and jewelry has also grown.
“In my perception it means that our model of economic revolution works and I am convinced that it will work even better and better,” the head of the government said.