Սննդամթերքի արտադրությունն աճել է 25 տոկոսով, խմիչքներինը՝ ավելի քան 30 տոկոսով. Փաշինյան
Մշակող արդյունաբերությունը հունվար-փետրվար ամիսների ընթացքում աճել է շուրջ 8 տոկոսով, ինչը բավական շոշափելի ցուցանիշ է։ Նույն ամիսներին առևտուրը ընդլայնվել է 13.1 տոկոսով, բարձր տեմպերով աճել է նաև ծառայությունների ճյուղը. հունվար-փետրվար երկամսյա աճը կազմել է 17.5 տոկոս, ԱԺ այսօրվա նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա տեղեկացմամբ, սննդամթերքի արտադրությունն աճել է 25 տոկոսով, խմիչքներինը՝ ավելի քան 30 տոկոսով՝ ի հաշվի կոնյակի արտադրության աճի, հագուստի արտադրությունն աճել է 15 տոկոսով, ծխախոտինը՝ 17 տոկոսով։
«Միաժամանակ, նշանակալի աճ է արձանագրել կոնյակի և ոսկերչական իրերի արտահանումը։ Իմ ընկալմամաբ, սա նշանակում է, որ տնտեսական հեղափոխության մեր մոդելն աշխատում է։ Համոզված եմ՝ այն ավելի ու ավելի լավ է աշխատելու», - ասաց գործադիրի ղեկավարը։

Никол Пашинян: Производство продуктов питания возросло на 25%, алкогольных напитков – на более чем 30%
В январе-феврале 2019 года перерабатывающая промышленность возросла примерно на 8%, что является довольно ощутимым результатом. За эти месяцы торговля расширилась на 13.1 %, высокие темпы роста зафиксированы также в сфере услуг: в январе-феврале рост составил 17.5%, заявил сегодня в ходе заседания парламента премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Премьер также сообщил, что производство продуктов питания возросло на 25%, алкогольных напитков – на более чем 30% за счет роста производства коньяка, производство одежды – на 15%, сигарет – на 17%.
«Одновременно, существенный рост зафиксирован в сфере экспорта коньяка и ювелирных изделий. На мой взгляд, это означает, что наша модель экономической революции работает. Уверен, что она будет работать все лучше и лучше», - сказал глава правительства.