Գրավատները կամ փոխանակման կետերը չպետք է համեմատել ֆինանսական այլ կառույցների հետ. ՀՀ փոխվարչապետ
Այո՛, իրոք հանդիպել ենք ներկայացուցիչների հետ, բավականին երկար քննարկել ենք։ Հանգել ենք այն մտքին, որ գրավատները կամ փոխանակման կետերը չպետք է համեմատել ֆինանսական այլ կառույցների հետ, այսօր ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
«Որովհետև այլ ֆինանսական կառույցները՝ վարկային կազմակերպություններն ու բանկերը, գործում են բացարձակ այլ կարգավորման դաշտում և ունեն բազմաթիվ սահմանափակումներ։ Բացարձակ այլ դաշտում գործում են գրավատները և փոխանակման կետերը», - ասաց նա։
Մհեր Գրիգորյանի խոսքով՝ ինքը պատրաստ է երկուշաբթի՝ ժամը 11։00-ին, կառավարության շենքի առջև կայանալիք բողոքի ակցիայի շրջանակներում հանդիպել ոլորտի ներկայացուցիչների հետ։
«Սակայն լավ կլինի, որ ձևավորվեն դիալոգի կետեր, այլ ոչ թե գան ու պահանջներ ներկայացնեն», - ասաց ՀՀ փոխվարչապետը։

Pawnshops or exchange points should not be compared with other financial establishments: deputy PM
Pawnshops or exchange points should not be compared with other financial establishments, deputy Prime Minister Mher Grigoryan said at the NA-Government Q&A.
“Because other financial establishments – credit organizations and banks operate in completely other regulation field and have many restrictions. The pawnshops and exchange points operate in completely other field,” he said.
The deputy PM said he is ready to meet with the representatives of the sector who are going to carry out protest action at 11 a.m. before government building.