Նույնիսկ հարսանիքը պլանավորելու համար 10 ամիսը քիչ է լինում. Փաշինյանը՝ իր կառավարության գործունեության մասին
28/03/2019 10:20
2018-ին տեղի է ունեցել վարչապետի 5 ընտրություն, քաղաքապետի ընտրություններ և ի վերջո՝ հեղափոխություն, բայց դրանից հետո ի հեճուկս շատերի կառավարությանը հաջողվել է ոչ միայն պահել կայունությունը, այլև խուսափել տնտեսական ռեցեսիոն գործընթացներից, այսօր Ազգային ժողովում կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետն այսպես արձագանքեց ԱԺ Լուսավոր Հայաստան խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանի այն հայտարարությանը, որ 10 ամիս է անցել, բայց էական քայլեր չեն կատարվել շատ ոլորտներում, ավելին, օրինակ, գյուղատնտեեսության ոլորտում անկում է գրանցվել:
Այդուհանդերձ, վարչապետը շարունակեց թվարկել իր կառավարության հաջողությունները՝ նշելով, որ կարողացել են ապահովել տնտեսական աճ, ինչպես նաև երրորդ հանրապետության պատմության մեջ «ամենաազատ, ամենաարդար ընտրությունները»:
Կառավարության ղեկավարը հաստատեց, որ գյուղատնտեսության ոլորտում անկում գրանցվել է և դա կապված է եղել վնասատուների, սխալ պլանավորման, ինչպես նաև ստվերային այգիների հետ:
«Թույլ տվեք ասել, որ նույնիսկ հարսանիքը պլանավորելու համար 10 ամիսը քիչ է լինում», - նկատեց Փաշինյանը:

Даже для планирования свадьбы 10 месяцев бывает недостаточно – Никол Пашинян о деятельности своего правительства
28/03/2019 12:10
В Национальном Собрании Армении сегодня продолжается обсуждение доклада о ходе и результатах исполнения программы правительства.
Депутата от фракции «Светлая Армения» Аркадий Хачатрян, обратившись к премьер-министру Николу Пашиняну, заявил, что прошло уже 10 месяцев, однако во многих сферах не выполнено существенных шагов, более того, в сфере сельского хозяйства зафиксирован спад.
«В 2018 году произошла революция, после которой, вопреки желаниям многих, правительству удалось не только сохранить стабильность, но и избежать рецессионных процессов в экономике», - заявил в ответ Никол Пашинян.
Премьер-министр продолжил перечислять успехи возглавляемого им правительства, отметив, что им удалось обеспечить экономический рост, а также «самые свободные, самые справедливые выборы» в истории третьей республики.
Глава правительства подтвердил, что за это время был зарегистрирован спад в сельскохозяйственной сфере, и это было связано с вредителями, неправильным планированием, а также  «теневыми» садами.
«Извините, но даже для планирования свадьбы 10 месяцев бывает недостаточно», - отметил Никол Пашинян.