ԵԱՏՄ-ում իրավիճակի վերաբերյալ ԱԺ-ում լսումներ կանցկացվեն
Ազգային ժողովում կանցկացվեն լսումներ՝ Հայաստանի նախագահությունը Եվրասիական տնտեսական միությունում թեմայով, այսօր ԱԺ տարածաշրջանային և եվրաինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում այդ մասին տեղեկացրեց հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը։
«Մենք պետք է հասկանանք՝ ԵԱՏՄ-ում նախագահությունը ստանձնելով ի՞նչ իրավիճակ է ԵԱՏՄ-ում և ի՞նչ զարգացումներ կան», - նշեց Մելքումյանը։
Լսումներին, պատգամավորի փոխանցմամբ, կհրավիրվեն շահագրգիռ կողմերը, մասնավորապես, ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը, ՀՀ փոխվարչապետերից մեկը։

В парламенте Армении состоятся слушания по ситуации в ЕАЭС
В Национальном Собрании Армении состоятся слушания по теме «Председательство Армении в Евразийском экономическом союзе», заявил сегодня на заседании постоянной парламентской комиссии по вопросам региональной и Евразийской интеграции председатель комиссии Микаел Мелкумян.
«Мы должны понять, какая ситуации в ЕАЭС и какие развития ожидаются после перехода председательства к Армении», - отметил Мелкумян.
По словам депутата, на слушания будут приглашены представители все заинтересованных сторон, в частности, председатель Центробанка Артур Джавадян, один из вице-премьеров Армении.