Փաշինյանից դժգոհ չեմ, թիմից եմ դժգոհ. Ծառուկյան
Այսօր հիմնական հեղափոխությունը խոստումների հեղափոխություն է, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ է փոխվել հեղափոությունից մեկ տարի անց:
«Խոստումներ են հեղափոխությունը: Այսօր պետք է իրականացվի այն, ինչ ժողովուրդը լսում էր հեղափոխության ժամանակ: Ժողովուրդը սպասում է ավելի լավ ապրելուն, կյանքը բարեկեցիկ դարձնելուն, իսկ դրա համար հեղափոխությունից հետո անհրաժեշտ էր տնտեսական հեղափոխություն, որ ժողովրդի ժպիտն ու փայլը պահպանվի», - ասաց Գ. Ծառուկյանը՝ ընդգծելով, որ ինքը ներկայացրել է տնտեսական հեղափոխության իր տեսլականն ու առանց դրա հնարավոր չէ տնտեսական հեղափոխություն անել:
Հարցին, թե իր մաշկի վրա ի՞նչ փոփոխություններ է զգում հեղափոխությունից հետո, Ծառուկյանն ասաց. «Ես ոնց ապրել եմ, նենց ապրում եմ, ինչ էլ փոխվի-չփոխվի, ես կամ, եղել եմ, կմնամ, որովհետև իմ պահվածքը, աշխատանքն ու նվիրվածությունը ոչ մի բան չի փոխում»:

PAP faction head says he is dissatisfied not with Pashinyan but his team
Today’s revolution is revolution of promises, Prosperous Armenia faction head Gagik Tsarukyan told the reporters today, asked what has changed after a year of revolution.
“This is revolution of promises. Today they should bring to life what they have promised to people. People want to live better, what more prosperous life, for it the political revolution was to follow by economic one,” Tsarukyan stressed, adding that he has presented his vision of economic revolution without which it will be impossible to reach economic revolution.
As to whether what changes he feels after revolution, Tsarukyan said, “I am living the way I used to live. No matter what changes take place, I remain the same, as nothing will change my behavior, my work and my devotion.”
He said he is not dissatisfied with Pashinyan, but he is dissatisfied with 97% of this team.
“I am not dissatisfied with Pashinyan, I am dissatisfied with his team. Each sector needs experienced person,” Tsarukyan stated.