Էս շոուն պետք չէր մեզ մոտ՝ ֆորմայով, համազգեստով. Առինջ մոլի տնօրենը՝ ՊԵԿ-ի ստուգումների մասին
ՊԵԿ-ը եկել է՝ մեր թղթաբանությունը ստուգելու համար, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Առինջ Մոլի» տնօրեն Սամվել Հակոբյանը՝ կեսկատակ հավելելով՝ լավ, հավեսով եկել են։
Նրա խոսքով՝ ՊԵԿ աշխատակիցները չեն պարզաբանել՝ ինչ ստուգում իրականացնում։
«Ցույց տվեցին դատավորի սանկցիան, որ իրավունք ունեն ստուգելու մեր ադմինիստարացիան, ես էլ չեմ խոչընդոտել, տրամադրել եմ, ասել եմ՝ սա դուք, սա ադմինիստրացիան, ինչ պետք է՝ ստուգեք», - ասաց նա։
Դիտարկմանը, որ հարկեր են թաքցրել, Սամվել Հակոբյանը հերքեց այդ լուրերը։
«Դա իրականությանը չի համապատասխանում։ Կարող են գնալ, բոլոր խանութներում հետաքրրքվել։ Քառակուսի մետրը 800 դրամ են վճարում մարդիկ՝ ոչ մի կոպեկ ավել։ Իսկ առաջ մարդիկ 9 ք/մ համար վճարել են մոտ 250 հազար դրամ։ Կարող էին գալ, ես կտրամադրեի, ինչ պետք էր։ Էս շոուն պետք չէր մեր մոտ՝ ֆորմայով, համազգեստով», - ասաց Առինջ մոլի տնօրենը՝ հավելելով, որ աշխատակիցները ցանկացել են ճանապարհ փակել, սակայն ինքը հորդորել է նման բան չանել։
Նա նաև նշեց, որ աշխատում են «մեկը բոլորի համար, բոլորը՝ մեկի» սկզբունքով։
«Առինջ մոլը չի փակվելու, նույնիսկ ավելի լավ է աշխատելու։ Սա սերիալ է, նախապես չեն զգուշացրել, նստած էին, եկան, մտան ներս։ Ոչ վախենալու բան ունեմ, ոչ թաքցնելու, մենք ոչ մի պրոբլեմ չունենք։ Չունենք տաղավար, որ գրանցված աշխատող չունի։ Ուղղակի չհասկացա՝ այս կինոն ինչի համար էր, սա առաջին անգամ էր։ Մենք ոչ մի սխալ բան չենք արել, որ կարողանան մեզ տուգանել», - ասաց Սամվել Հակոբյանը՝ չբացառելով, որ ինչ-որ պահի Առինջ մոլի աշխատակիցները կարող են ճանապարհ փակել։

Зачем нужно было устраивать здесь это шоу – директор ТЦ «Ариндж молл» о проверках КГД
Сотрудники Комитета государственных доходов пришли, чтобы проверить документацию в торговом центре «Ариндж молл», заявил директор ТЦ «Ариндж молл» Самвел Акопян, добавив полушутя, что «пришли с большой охотой».
По его словам, сотрудники КГД не уточнили, какую проверку проводят. «Показали санкцию судьи, что имеют право провести проверку в администрации, а я не препятствовал им, сказал, вот вам администрация, проверяйте, что хотите», - рассказал он.
На замечание, может, они срывали налоги, Самвел Акопян опроверг эти сведения.
«Это не соответствует действительности. Можете пойти и поинтересоваться во всех магазинах. Люди платят за квадратный метр 800 драмов, ни на копейки больше. А раньше  платили за 9 квадратных метров около 250 тысяч драмов. Они могли прийти, я бы предоставил им все, что нужно. Зачем нужно было устраивать здесь это шоу – в форме, при полном обмундировании?» -  сказал директор торгового центра «Аринч мол», добавив, что его сотрудники хотели заблокировать дорогу, но он призвал их не делать этого.
Он также отметил, что они работают по принципу «один за всех и все за одного».
«ТЦ "Ариндж молл" не закроется, наоборот, будет даже лучше работать. Это просто сериал, заранее не предупредили, сидели себе, пришли и вошли. Мне нечего бояться и нечего скрывать, у нас нет никаких проблем. У нас нет павильона, в котором не было бы зарегистрированного сотрудника. Просто я не понял, зачем нужно было устраивать это кино? Такое происходит впервые. Мы не делали ничего неправильного, чтобы нас могли оштрафовать», - сказал Самвел Акопян, не исключив, что в какой-то момент сотрудники торгового центра «Ариндж молл» могут перекрыть дорогу.