Ալեքսանդր Սարգսյանը մտադիր է վերադառնալ Հայաստան, հայտարարել է որդին
ՀՀ երրրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայրը՝ Ալեքսանդր Սարգսյանը, գտնվում է Եվրոպայում, այսօր դատարանում լրագրողների հարցերին ի պատասխան՝ ասաց Ալեքսանդր Սարգսյանի որդին՝ Հայկ Սարգսյանը, որը քրեական գործով մեղադրյալ է։
Նա ասաց, որ հայրը մեկնել է հանգստանալու նպատակով, իսկ ինքն ամեն օր հեռախոսով շփվում է հոր հետ։
Հարցին` արդյոք Ալեքսանդր Սարգսյանը մտադիր է վերադառնալ Հայաստան, Հայկ Սարգսյանը պատասխանեց. «Մտադիր է, ո՞նց մտադիր չի, բայց թե երբ, չեմ կարող պատասխանել»։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ Ալեքսանդր Սարգսյանը 2018-ի հունիս-հուլիս ամիսներին երկու անգամ իրավապահների կողմից բերման էր ենթարկվել ու ազատ արձակվել՝ առաջին անգամ ապօրինի զենք պահելու կասկածանքով, որի առնչությամբ ավելի ուշ հայտարարվեց, որ եղած զենքն օրինական է։ Երկրորդ անգամ ԱԱԾ-ն էր նրան բերման ենթարկել և հետո պարզվեց, որ նրա նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել Մարտիրոս Սարյանի 14 գծանկարներին խարդախությամբ տիրանալու համար։

Александр Саргсян намерен вернуться в Армению – сын
Брат третьего президента Армении Сержа Саргсяна – Александр Саргсян – находится в Европе, заявил сегодня в ответ на вопрос журналистов в суде сын Александра Саргсяна Айк Саргсян, который проходит в качестве обвиняемого по уголовному делу.
Он сказал, что каждый день общается с отцом по телефону.
На вопрос, намерен ли Александр Саргсян вернуться в Армению, Айк Саргсян ответил: «Да, конечно намерен, но когда, не могу ответить».
Ранее Aysor.am сообщал, что Александр Саргсян в июне-июле этого года дважды был подвергнут приводу правоохранителями и затем отпущен – в первый раз по подозрению в хранении незаконного оружия, относительно которого позднее было заявлено, что оружие законное. Во второй раз Служба национальной безопасности подвергла его приводу и потом выяснилось, что ему предъявлено обвинение в завладении 14 эскизами Мартироса Сарьяна путем мошенничества.
Орган предварительного следствия –  Служба национальной безопасности – разрешила Александру Саргсяну выехать из Армении в целях лечения.