Հայաստանում ամեն ինչ ընթանում է անպես, ինչպես ես պատկերացնում էի. Նիկոլ Փաշինյան
Իմ պատկերացումները մի շարք ոլորտներում հաստատված իրավիճակներում շատ ավելի լավ էին, քան ես հիմա տեսնում եմ իրականում, Ստրասբուրգի հայ համայնքի հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ընդհանուր առմամբ, Հայաստանում ամեն ինչ ընթանում է անպես, ինչպես պետք է ընթանա, ինչպես ես պատկերացնում էի», - ասաց ՀՀ վարչապետը։
Նա նշեց, որ իրենց տնտեսական գաղափարախոսությունը շատ պարզ է։
«Մենք ասում ենք՝ բանաձևը, ինչը դրել ենք քաղաքական հեղափոխության հիմքում, նույնը դնելու ենք տնտեսական հեղափոխության հիմքում։ Որն է դա՝ մարդուն օգնել իր ուժերին հավատալ, քաջալերել մեր ժողովրդի տաղանդը», - ասաց Ն. Փաշինյանը։
«Հայաստանում այսօր չի կարող որևէ մեկն ասել՝ ես ուզում եմ գործ անել, ինձ թույլ չեն տալիս գործ անել, բացառվում է այդպիսի բան։ Ես չեմ բացառում, որ էդպիսի դեպքեր կլինեն, բայց դրանք մեզնից թաքուն դեպքերն են, երբ որ բռնեցինք  ըտենց վարվողներին, դրանց հետ գիտեք, թե ինչ կլինի», - ընդգծեց ՀՀ վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց, թե աշխարհի պատմության մեջ չկա երկրորդ դեպք, երբ որ երկրում տեղի է ունեցել հեղափոխություն ու դրան չի հաջորդել տնտեսական փլուզում։
«Մենք հիմա տնտեսական աճի ցուցանիշի մեջ ենք, Հայաստանում 10 ամսում աշխատատեղերի թիվն ավելացել է 51 հազարով», - նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Everything in Armenia passes the way I imagined: Armenia’s PM
My ideas in a number of sectors were better than I see in reality, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the meeting with Armenian community in Strasburg.
“In general, everything in Armenia passes in a way it should be, as I imagined,” the PM said, adding that the economic ideology is very clear.
“We tell the formula, which was the basis of our political revolution, it is also the basis of the economic revolution. This formula is to help a person believe in his/her strength, to encourage people to believe in their talent,” Pashinyan said.
“Today no one in Armenia can say I want to do this business but I am not allowed to. Such thing is excluded. I do not exclude such cases to happen behind our backs, but you know in case of being revealed what will happen with them,” Pashinyan said.
The PM stressed that there is no second case in the world’s history when a revolution was not followed by the economic one.
“We are currently registering economic growth. The number of jobs in Armenia has grown by 51,000 in ten months,” Pashinyan said.