Վթարի ենթարկված զինծառայողներից երկուսին կտեղափոխեն Սիսիանի զինվորական հոսպիտալ
Մեղրիի տարածաշրջանային բժշկական կենտրոնում այս պահին շարունակում է բուժում ստանալ երեկ վթարի ենթարկված զինծառայողներից 4-ը, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց ԲԿ-ի տնօրեն Լուսինե Վարդանյանը։
Նա նշեց, որ որոշում է կայացվել 4 զինծառայողներից 2-ին այսօր տեղափոխել Սիսիանի զինվորական հոսպիտալ։
«Նրանցից մեկի մոտ առկա է դաստակի բաց կոտրվածք, մյուսի մոտ՝ մեծ մակերեսով սալջարդեր։ Դաստակի վնասվածքով զինծառայողը երևի թե պետք է վիրահատվի։ Մյուս երկուսի վնասվածքները թեթև են, նրանք մեզ մոտ կմնան ևս 1-2 օր», - ասաց Լուսինե Վարդանյանը։
Մեղրիի տարածաշրջանային բժշկական կենտրոնի տնօրենը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ երեկ տեղի ունեցած վթարից հետո իրենց մոտ տեղափոխվել է ընդհանուր առմամբ 20 զինծառայող։ Նրանք բոլորը նախնական բժշկական զննում են անցել, ինչից հետո որոշում է կայացվել հոսպիտալացնել միայն 4-ին։
Հիշեցնենք, որ երեկ ՀՀ ՊՆ համարանիշներով ЗИЛ-ը դուրս է եկել ճանապարհի երթեևկելի գոտուց և գլխիվայր շրջվել։ Պատահարը տեղի է ունեցել Մեղրիի վարչական տարածքում գտնվող «Ծիրանի ձոր» վայրում։

Двое пострадавших в результате ДТП военнослужащих будут перевезены в военный госпиталь Сисиана
В региональном медицинском центре Мегри в настоящее время продолжают лечение четверо пострадавших во время вчерашнего ДТП военнослужащих, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am директор медицинского центра Лусине Варданян.
Он отметила, что принято решение перевезти сегодня двух военнослужащих в военный госпиталь Сисиана.
«У одного из них открытый перелом запястья, у другого – ушибы мягких тканей с большой зоной. Наверное, военнослужащий с переломом запястья должен быть прооперирован, у двух остальных – легкие повреждения, они останутся в больнице 1-2 дня», - сказала Лусине Варданян.
Директор медицинского центра Мегри также сообщила, что после вчерашнего ДТП к ним поступили 20 военнослужащих. Все они прошли медицинское обследование, после чего было решено госпитализировать только 4-х.
Напомним, накануне на автодороге Мегри – Цирани дзор произошло ДТП: грузовик «ЗИЛ-131» N-ской воинской части Минобороны Армении выехал с проезжей части и перевернулся.