Զելենսկու տան հարևանությամբ գնդացիրով զինված հանցագործներ են ձերբակալվել
Կիևի մարզի Իվանկովիչի գյուղի տներից մեկի հարևանությամբ, որը պատկանում է նախագահի թեկնածուներից մեկին՝ ոստիկանությունը հայտնաբերել է զինված հանցագործների, հայտնել է Ռադայի պատգամավոր, ՆԳՆ ղեկավարի խորհրդական Անտոն Գերաշենկոն՝ Facebook-ի իր էջում:
Հաղորդվում է, որ այդ գյուղում տներից մեկը պատկանում է նախագահի թեկնածու, շոումեն Վլադիմիր Զելենսկուն:
Ինչպես հայտնել է Գերաշենկոն, չարագործներն ամենագնաց ավտոմեքենան համալրել են գնդացիրով: Նրանք սպանություն էին նախապատրաստում՝ վերժխնդրության դրդապատճառով:

Рядом с домом Зеленского задержали преступников с пулеметом
В селе Иванковичи Киевской области, около дома одного из кандидатов в президенты Украины полиция задержала вооруженную группу злоумышленников, сообщил депутат Рады, советник министра внутренних дел Антон Геращенко в Facebook.
По данным Единого государственного реестра электронных деклараций, домом в этом селе владеет Владимир Зеленский.
Как рассказал Геращенко, неизвестные переоборудовали джип в "своеобразную тачанку", установив вместо задних сидений пулемет ДШК, и затаились в лесу рядом с дорогой, которая ведет из Иванковичей.