Պակիստանի քաղաքացին փորձել է անօրինական ճանապարհով հատել հայ-թուրքական սահմանը
Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնային անվտանգության ծառայության սահմանապահ վարչության աշխատակիցները ձերբակալել են սահմանախախտի, որն անօրինական ճանապարհով հատել է հայ-թուրքական սահմանը:
Ինչպես տեղեկացնում է Ռուսաստանի Դաշնային անվտանգության ծառայության սահմանապահ վարչության մամուլի ծառայությունը, մի քանի օր առաջ սահմանապահ հերթափոխը Թուրքիայի տարածքում նկատել է անհայտ անձի, որը մոտեցել է Հայաստանի պետական սահմանին:
Սահմանախախտը հաղթահարել է սահմանային Արաքս գետը, որով անցնում է պետական սահմանը և փորձել է թաքնվել Հայաստանի Հանրապետության տարածքում: Մի քանի րոպե անց չարագործը ձերբակալվել է Արտաշատի սահմանապահ ջոկատի զինծառայողների կողմից:
Հարցաքննության ժամանակ նա հայտնել է, որ հանդիսանում է Պակիստանի քաղաքացի և մտադիր էր տարանցիկ ճանապարհով Հայաստանից մեկնել Եվրամիության երկրներ:
Զննման ընթացքում սահմանախախտի մոտ հայտնաբերվել է Պակիստանի քաղաքացու անձնագիր և բջջային հեռախոս: Այս պահին անցկացվում են համալիր գործողություններ՝ հանցագործության բոլոր հանգամանքները պարզելու համար:

Гражданин Пакистана пытался незаконно пересечь армяно-турецкую границу
Сотрудники Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения задержали нарушителя, который незаконно пересёк армяно-турецкую границу.
Как сообщает пресс-служба Пограничного управления ФСБ России в Армении, несколько дней назад пограничный наряд заметил неизвестного на территории Турции, который приблизился к государственной границе Армении. Нарушитель преодолел пограничную реку Аракс, по которой проходит государственная граница, и предпринял попытку скрыться на территории Республики Армения. Через несколько минут злоумышленник был задержан военнослужащими Арташатского пограничного отряда.
В результате опроса задержанный пояснил, что он является гражданином Пакистана и намеревался проследовать транзитом в страны Европейского союза.
В ходе досмотра у нарушителя обнаружен паспорт гражданина Пакистана и мобильный телефон.
В настоящее время проводится комплекс необходимых мероприятий по установлению всех обстоятельств совершения преступления.