Դավիթ Սանասարյանը դիտավորությամբ չէր կարող վնաս պատճառել. ԱԺ պատգամավոր (Տեսանյութ)
Ես որքան ճանաչում եմ Դավիթ Սանասարյանին, իմ ներքին համոզմունքն է, որ նա դիտավորությամբ, կանխամտածված կամ չարամտությամբ չէր կարող վնաս պատճառել, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Մարիա Կարապետյանը։
Իսկ չմտածվա՞ծ կերպով, հետաքրքրվեցին լրագրողները։
«Չեմ կարող դատողություններ անել, պետք է սպասենք՝ մինչև նախաքննությունն ավարտվի, և հանրությունն այդ կապակցությամբ իրազեկվի», - ասաց նա։
Պատգամավորը բացառեց, որ նոր Հայաստանում իրավապահ մարմինները որևէ մեկի «գլխին գործ սարքեն»։ Նա բացառեց նաև քաղաքական պատվերի հնարավորությունը։
Լրագրողները Մարիա Կարապետյանից նաև հետաքրքրվեցին՝ երեկ, այսօր խոսե՞լ է «Մերժիր Սերժին» նախաձեռնության շրջանակներում միասին աշխատած ընկերոջ՝ Դավիթ Սանասարյանի հետ։ Նա բացասական պատասխան տվեց։

As far as I know Davit Sanasaryan he would never caused harm intentionally, on purpose, My Step faction MP Maria Karapetyan told the reporters in the NA today.
As to whether he could have done it unintentionally, the MP said, “I cannot make judgments, let us wait till the end of the preliminary investigation and the people will be informed about it,” she said.
The MP excluded that in new Armenia law enforcers will never make up case. She also excluded political persecution.
Asked whether she had talked with Sanasaryan, her friend in the Deny Serzh initiative, the MP gave negative answer.