Շրի Լանկայում պայթյուններից հետո ձերբակալվածների թիվը հասնում է 24-ի
Շրի Լանկայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 24 մարդու, որոնք կապված են կիրակի՝ ապրիլի 21-ին, տեղի ունեցած պայթյունների հետ: Այս մասին հայտնում է News 1st գործակալությունը՝ հղում անելով ոստիկանության ներկայացուցչին:
Նրա խոսքերով՝ այս պահին ձերբակալվածները պահվում են քրեական հետախուզության վարչությունում:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Շրի Լանկայի իշխանությունները ձերբակալել են 13 մարդու, մի շարք պայթյունների կազմակերպման կասկածանքով:
Շրի Լանկայում որոտացել է 8 պայթյուն. եկեղեցիներում Կոլոմբոյի հյուրանոցներում և երկրի այլ հատվածներում: Նախնական տվյալով՝ զոհերի թիվը հասել է 290-ի, մոտ 500-ը վիրավոր է: Դրանց թվում են 35 երկրների քաղաքացիներ:

Число задержанных после взрывов на Шри-Ланке увеличилось
Полиция Шри-Ланки задержала 24 человека в связи со взрывами, которые произошли на острове в воскресенье, 21 апреля. Об этом сообщает News 1st со ссылкой на представителя полиции.
По его словам, на настоящий момент задержанные находятся под стражей в департаменте уголовных расследований.
Ранее сообщалось, что власти Шри-Ланки задержали 13 человек по подозрению в причастности к серии взрывов.
На Шри-Ланке прогремели восемь взрывов: в церквях и отелях в Коломбо и в других частях страны. По предварительным данным, число жертв достигло 290 человек, около 500 пострадали. Среди них граждане 35 стран.