«Ժողովուրդ». Շատ կադրեր պարզապես փորձում են սաբոտաժ անել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ Պետական կառավարման ու տեղական ինքնակառավարման մարմիններում նախկին իշխանությունից մնացած շատ կադրեր պարզապես փորձում են սաբոտաժ անել՝ անհարմար դրության մեջ դնելու նոր իշխանություններին: Անցած տարեվերջին Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը խիստ նկատողություն արեց քաղաքապետարանի այն աշխատակիցներին, որոնք քաղաքացիների դիմումներին պատասխանել էին՝ առանց խնդրի էությանը ծանոթանալու: Նման իրավիճակ է նաև ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետարանում. մարզպետ Գնել Սանոսյանն օրերս դժգոհել էր, որ մարզպետարանի աշխատողները հավուր պատշաճի չեն պատասխանում քաղաքացիների նամակներին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում Սանոսյանը մանրամասնել է. «Գրություններ կան, որոնք վերաբերում են իրենց ծանոթ գուղապետերին կամ, չգիտեմ, դպրոցի տնօրենին կամ այլ պաշտոնյայի, և նախկին, որոշակի ընկերական, ինչ-ինչ կապերից ելնելով` փորձում են մեղմացնել ու ամբողջ իրական պատկերը չտալ»:
Հիմա մարզպետը ոչ միայն չի հանդուրժում այդ գործելաոճը, այլև անձամբ է հետևում, թե ինչ են պատասխանել քաղաքացիների նամակներին:

Zhoghovurd: Employees left from previous authorities seen to sabotage
Zhoghovurd paper writes that many employees of the state sector left from the previous authorities are trying to sabotage putting the current authorities in inconvenient situation. In late 2018 Yerevan mayor Hayk Marutyan gave strict reprimand to the officials of the municipality who responded to citizens’ letters without getting familiarized with the essence of the issue.
The same situation was in Gegharkunik governor’s office. The paper says governor Gnel Sanosyan has recently complained that the officials of the governor’s office are not responding to citizens’ letters properly.
The governor told the paper that he does not allow such working style and personally follows the what response is being given to the citizens.