Շոուն սարքելը շատ լավ բան ա, իսկ ապացուցելը հետո կերևա դատարանում. Մանվել Գրիգորյանի կին
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն, Նորք-Մարաշ նստավայրում ընթանում է ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի և նրա կնոջ` Նազիկ Ամիրյանի գործով դատական նիստը:
Մանվել Գրիգորյանը նիստին ներկա չէ: Նրա պաշտպանները հայտարարեցին, որ Գրիգորյանը վատառողջ է՝ միջնորդելով հետաձգել նիստը, մինչդեռ դատարանը մերժեց պաշտպանների միջնորդությունը: Դրանից հետո Գրիգորյանի պաշտպաններն ինքնաբացարկ ներկայացրին:
Պատասխանելով լրագրողների դիտարկմանը, թե Մանվել Գրիգորյանը վատառողջ տեսք չուներ ՔԿՀ-ն լքելուց, նրա կինն արձագանքեց.
«Հերոսը չի սողում, ուրիշ բան չեմ ասի»:
Խոսելով Մանվել Գրիգորյանի առանձնատնից հայտնաբերված զենք-զինամթերքի չափի մասին՝ Ամիրյանն ասաց. «Ո՞վ ա ասում, կադրերը, շոուն սարքելը շատ լավ բան ա, իսկ ապացուցելը հետո կերևա դատարանում»:

Назик Амирян: Устраивать шоу – хорошее дело, однако посмотрим, как потом докажут в суде
В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция административных районов Кентрон и Норк-Мараш) проходит судебное заседание по уголовному делу в отношении бывшего депутата парламента Армении Манвела Григоряна и его супруги Назик Григорян.
Манвел Григорян не присутствует на заседании. Его адвокаты заявили, что Манвел Григорян находится в гражданской больнице и ходатайствовали о переносе заседания, однако суд отклонил ходатайство стороны защиты. После этого адвокаты Манвела Григоряна заявили о самоотводе.
Супруга Манвела Григоряна, отвечая на вопрос журналистов о том, что при выходе из УИУ Манвел Григорян не выглядел как больной, заявила:
«Герой не может ползать, мне больше нечего сказать».
Касаясь количества обнаруженных в особняке Манвела Григоряна оружия и боеприпасов, Назик Амирян заявила: «Кто говорит? Эти кадры, устраивать шоу – очень хорошее дело, однако посмотрим как потом докажут в суде».