Ռազմաուսումնական հաստատությունների կուրսանտները մասնակցել են ուսանողական փառատոնին
Ապրիլի 30-ին եզրագիծն է հատել «Ունիվերսիադա-2019» միջբուհական մարզամշակութային ուսանողական փառատոնը, տեղեկացնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից։
Հայաստանի և Արցախի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողների, ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական և Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանների կուրսանտների մասնակցությամբ անցկացված փառատոնը կազմակերպվել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայ-ռուսական համալսարանի համագործակցությամբ:
Փառատոնի փակման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել և հաղթողներին ողջունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:

Курсанты военно-учебных заведений приняли участие в студенческом фестивале «Универсиада -2019»
В Армении 30 апреля прошел межвузовский спортивно-культурный студенческий фестиваль «Универсиада -2019», сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Фестиваль с участием студентов высших учебных заведений Армении и Арцаха, курсантов военного университета имени Вазгена Саркисяна и военно-авиационный университет имени маршала Арменака Ханферянца был организован при сотрудничестве министерства обороны Армении и Российско-армянского университета.
В торжественной церемонии закрытия фестиваля принял участие и приветствовал победителей заместитель министра обороны Армении Габриел Балаян.