Մեր հիմնական ուղերձը ՀՀ քաղաքացիներին հետևյալն է՝ դուք ուժեղ եք, դուք կարող եք. ՀՀ վարչապետ
Հեղափոխությունից հետո ՀՀ քաղաքացին կարող է անել ամեն ինչ, «Իմ քայլը հանուն Արարատի մարզի» բիզնես-համաժողովին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«ՀՀ քաղաքացու ոչ մի հնարավորություն սահմանափակված չէ՝ պայմանով, որ մենք խոսում ենք ստեղծարար, օրինական փոփոխությունների մասին»,- ասաց նա։
Վարչապետն ասաց, թե Հայաստանն այսօր աշխարհի առաջատար ժողովրդավարական երկրներից է։
«Այս քաղաքական, այս փիլիոսփայական փոփոխությունը Հայաստանը հիմա դարձնում է ու պիտի դարձնի աշխարհի առաջատար տնտեսական երկրներցի մեկը»,- նշեց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց, որ մարդիկ շարունակում են ունենալ երբեմն համաձայնեցումների, «դաբռոների» կարիք։
«Տնտեսական որևէ ներդրման ցանկություն ունեցող մարդկանց 90 ու ավելի տոկոսը ուզում է անձնամբ հանդիպել ու համաձայնեցնել իր գործողությունները երկրի ղեկավարի հետ»,- ասաց նա։
Վարչապետն նշեց, որ Հայաստանում կառավարության մեծագույն առաքելությունն այն է, որ մարդիկ իրենց ամենօրյա կյանքում հնարավորինս ավելի  քիչ ունենան կառավարության կարիքը։
«Կառավարության հիմնական խնդիրը ոչ թե մարդկանց ղեկավարելն է, այլ՝ մարդկանց չխանգարելն է, մարդկանց քաջալերելն է։ Մեր հիմնական ուղերձը ՀՀ քաղաքացիներին հետևյալն է՝ դուք ուժեղ եք, դուք կարող եք»,- նշեց ՀՀ վարչապետը։

Никол Пашинян: Наш основной посыл гражданам Армении – вы сильны, вы можете
После революции гражданин Армении может заниматься всем, чем хочет, заявил сегодня премьер-министр Армении Никол Пашинян на инвестиционном форуме «Мой шаг во имя Араратской области».
«Не ограничивается какая-либо возможность гражданина Армении, с условием, что мы говорим о созидательной, законной деятельности», - сказал Никол Пашинян.
Премьер отметил, что Армения является сегодня одной из ведущих демократических стран мира.
«Это политическое, философское изменение превращает сейчас Армению и должно превратить в одну из ведущих экономических стран мира», - отметил он.
Никол Пашинян подчеркнул, что люди продолжают иногда нуждаться в согласовании, в «получении добра».
«90  и более процентов людей, желающих осуществить какую-либо инвестицию в экономику, хотят лично встретиться и согласовать свою деятельность с руководителем страны», - сказал он.
Премьер-министр отметил, что важнейшая миссия правительства Армении в том, чтобы люди в повседневной жизни как можно меньше нуждались в правительстве.
«Основная задача правительства – не управлять людьми, а не мешать им, поощрять людей. Наш основной посыл гражданам Армении следующий – вы сильны, вы можете», - отметил премьер-министр.