Գեղարքունիքի մարզում 66 կմ ճանապարհ կկառուցվի. Մարզպետ
2019 թվականի ընթացքում Գեղարքունիքի մարզում կկառուցվի կամ կհիմնանորոգվի 66 կմ ճանապարհ, որի համար կծախսվի 6 մլրդ դրամ, այսօր «Իմ քայլը հանուն Գեղարքունիքի մարզի» ներդրումային գործարար համաժողովի ժամանակ հայտարարեց Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
Սուբվենցիոն ծրագրերի միջոցով, ըստ մարզպետի, ևս 2.5 մլրդ դրամի ճանապարհաշինարարական աշխատանքներ կտարվեն։ Մասնավորապես, զբոսաշրջության զարգացման նպատակով կառուցվելու է Մաքենիսի, Արծվանիստի վանական համալիրներ տանող ճանապարհները։
Բացի այդ, այս տարի կկառուցվի մոտ 22 ոռոգման ցանց, ինչպես նաև խմելու ջրի ցանցեր։
«Ես ուզում եմ ընդգծել, որ ենթակառուցվածքների զարգացման ուղղությամբ կառավարությունը քայել էր կատարում», - նշեց պաշտոնյան։

66 km-long road to be constructed in Armenia’s Gegharkunik region
Road with 66 km length will be built in Armenia’s Gegharkunik region in 2019, governor of the region Gnel Sanosyan said today at the My Step for Gegharkunik region business conference today, adding that 6 billion AMD will be provided for that purpose.
Another 2,5 billion AMD will be spent for the road reconstruction works. The governor said roads taking to Makenis, Artsvanis monasteries will be reconstructed for tourism development purpose.
Besides, this year about 22 irrigation networks will be constructed as well as drinking water networks.