Արցախում վիրավորված զինծառայողը գիտակցության է եկել, կարողանում է խոսել. Արծրուն Հովհաննիսյան
Մայիսի 4–ին Արցախում հակառակորդի գնդակից ծանր վիրավորված 21-ամյա զինծառայող Ագանիկ Զորոգլյանը գիտակցության է եկել։
Ինչպես Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը, զինծառայողն արդեն ի վիճակի է խոսել։
«Ագանիկ Զորոգլյանի առողջական վիճակում դրական տեղաշարժ է նկատվում, նա շարունակում է մնալ զինվորական հոսպիտալում», - ասաց  Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ 21-ամյա ժամկետային զինծառայողը հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում էր ստացել մայիսի 4-ին՝ ժամը 16:05-ի սահմանում, Պաշտպանության բանակի հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում:

Раненый в Арцахе военнослужащий пришел в сознание и может говорить – Арцрун Ованнисян
Получивший в результате выстрела противника 4-го мая в Арцахе тяжелое ранение 21-летний военнослужащий Аганик Зороглян пришел в сознание. Как сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, военнослужащий уже может говорить.
«В состоянии здоровья Аганика Зорогляна наблюдается положительная динамика, он продолжает оставаться в военном госпитале», - сказал Арцрун Ованнисян.
Напомним, в результате стрельбы со стороны ВС Азербайджана 4-го мая, около 16:05,  получил огнестрельное ранение 21-летний военнослужащий срочной службы одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных в юго-восточном направлении.