Մեխիկոյում օդի աղտոտվածության պատճառով չեղարկել են դպրոցական դասամիջոցները
Օդի սաստիկ աղտոտվածության պատճառով Մեքսիկայի մայրաքաղաքի ուսումնական հաստատություններում չեղարկվել են ֆիզկուլտուրայի բացօթյա պարապմունքները և դպրոցական դասամիջոցները:
Ինչպես ասված է Մեքսիկայի կրթության նախարարության հաղորդագրության մեջ, այս որոշումն ընդունվել է, որպեսզի նվազեցվի հնարավոր բացասական ազդեցությունը երեխաների ու դեռահասների առողջության վրա:
Ավելի վաղ մեգապոլիսի շրջակա միջավայրի հանձնաժողովը (CAME) հայտարարել էր, որ Մեխիկոյի շրջակայքում բազմաթիվ անտառային հրդեհների պատճառով օդում զգալիորեն ավելացել են վնասակար նյութերն ու այրման արգասիքները: Մի քանի օր առաջ այրուքի հոտը պարզորոշ զգացվում Էր քաղաքի միանգամից մի քանի շրջաններում:

В Мехико из-за загрязнения воздуха отменили школьные перемены
Сильное загрязнение воздуха стало причиной отмены занятий физкультурой и школьных перемен на свежем воздухе в учебных заведениях столицы Мексики.
Как говорится в коммюнике министерства образования Мексики, данное решение принято, чтобы уменьшить возможное негативное влияние на здоровье детей и подростков.
Ранее комиссия по окружающей среде мегаполиса (CAME) объявила, что из-за многочисленных лесных пожаров вокруг Мехико серьезно увеличилось число вредных веществ и продуктов горения в воздухе. Несколько дней назад запах гари явственно отмечался сразу в нескольких районах города.