Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է արել արգելափակել բոլոր դատարանների ելքերն ու մուտքերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է արել վաղը առավոտյան ժամը 08.30-ից արգելափակել «հանրապետության՝ առանց բացառության բոլոր դատարանների ելքերն ու մուտքերը, այնպես, որ ոչ ոք ներս չմտնի»:
«Ժամը 12.00-ին իմ ելույթը հեռարձակվում է ուղիղ եթերում», - գրել է նա Facebook-ի իր էջում։
«Ակնկալում եմ համաժողովրդական աջակցություն», - նշել է Փաշինյանը։
Ավելի վաղ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը հայտարարել էր, որ իշխանությունները վճռական են երաշխավորելու բոլոր ընթացակարգերի բացառապես օրինական ընթացքը:
«Այլ հարց է, որ տեղի ունեցած ժողովրդավարական փոփոխություններից հետո, Հայաստանում գործում է հին դատական համակարգը, որի որոշումների նկատմամբ հանրության վստահության աստիճանը չի փոխվել», - գրել է նա Facebook-ում։

Armenia’s PM urges to close entrances and exits of all courts tomorrow
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan urged everyone to close the entrances and exits of “exclusively all courts without any exception” from 8.30 a.m. not to let anyone in and out.
“On March at 12.00 my speech will be streamed online,” he wrote on Facebook, noting that at 12. P.m. tomorrow he will state about the second important phase of the Armenian revolution.
“I expect the pan-national assistance,” Pashinyan noted.
The statement of the PM follows the decision of the court to release Armenia’s second president Robert Kocharyan under personal guarantees of Artsakh presidents Bako Sahakayan and Arkady Ghoukasyan.