«Հայաստանը օկուպացիայի տակ է». Ակցիա Եվրամիության գրասենյակի դիմաց (Տեսանյութ, լուսանկարներ)
«Այն ամենը, ինչ տեղի է ունենում Հայաստանում առնվազն վերջին մեկ տարվա ընթացքում, մեծ մասամբ հովանավորվել է հենց այս կառույցի կողմից, ընդ որում՝ ոչ միայն ֆինանսապես, այլ նաև՝ բարոյապես, քաղաքականապես, կադրային առումով։ Հայաստանում սահմանադրական կարգի տապալման պրոցեսը ակնհայտորեն Եվրամիության օրակարգի մեջ էր», - ասաց «Ադեկվադ» խմբի անդամ Արթուր Դանիելյանը։
Նա նշեց, որ իրենք դեռ մեկ տարի էին ասում, որ այն, ինչ տեղի է ունենում Հայաստանում, սահմանադրական կարգի տապալում է, և երեկվա վարչապետի կոչից հետո շատ քաղաքացիներ սկսել են ասել, որ նա սահմանադրական կարգի տապալման կոչ է անում։
«Իրերն իրենց անունով պետք է կոչել, սահմանադրական կարգը Հայաստանում տապալվել է առնվազն մեկ տարի առաջ, երբ իշխանության զավթման պրոցեսը սկսեց», - ասաց Արթուր Դանիելյանը։
Ակցիայի մասնակիցները պաստառներ են պահել. «Այժմ երջանի՞կ եք», «Հետ տարեք ձեր խամաճիկներին», «Հայկաստանը օկուպացիայի տակ է» գրություններով:

Армения находится под оккупацией – акция перед офисом делегации Евросоюза в Ереване (Видео)
Перед офисом делегации Европейского союза в Ереване члены общественной организации «Адеквад» выставили плакаты.
«Все то, что происходит в Армении как минимум в течение последнего одного года, спонсировалось в основном именно со стороны этой структуры, при этом, поддержка была не только финансовой, но и моральной, политической и кадровой. Процесс свержения конституционного строя в Армении явно входит в повестку Евросоюза», - сказал член группы «Адеквад» Артур Даниелян.
Он отметил, что они еще год назад заявляли о том, что происходящее в Армении – свержение конституционного строя и после вчерашнего призыва премьер-министра многие граждане начали говорить, что он делает призывы к свержению конституционного строя.
«Вещи нужно называть своими именами. Конституционный строй в Армении был свергнут как минимум год назад, когда начался процесс захвата власти», - заявил Артур Даниелян.
Участники акции держат плакаты с надписями: «Ну что, счастливы?», «Заберите ваших марионеток!», «Армения находится под оккупацией!».