Կամբոջայում փակել են ծխախոտի գործարանը, որտեղ ծխախոտում սղոցուք են ավելացրել
Կամբոջայի ռազմական ոստիկանությունը մայրաքաղաք Պնոմպենում փակել է ծխախոտի գործարանը, որտեղ ծխախոտում սղոցուք են ավելացրել, հայտնում է Amarin TV-ն:
Այս տարվա փետրվարին բացված գործարանը առանց լիցենզիայի արտադրել է հայտնի չինանական և միջազգային ապրանքանիշների ծխախոտներ՝ ծխախոտում ակացիայի սղոցուք ավելացնելով:
Գործարանի աշխատաքնի ստուգման մասին դիմումը ռազմական ոստիկանություն ուղարկել էր շրջանի վարչակազմը, որտեղ այն գտնվում է:  Ստուգման արդյունքում գործարանը փակվել է, արտադրությամբ զբաղվող ընկերության ունեցվածքը կալանավորվել է, իսկ ձեռնարկության սեփականատերը ձերբակալվել, հաղորդում է հեռուստաալիքը:

В Камбодже закрыли сигаретную фабрику, где в табак добавляли опилки
Военная полиция Камбоджи закрыла табачную фабрику в столице страны Пномпене, на которой в сигаретный табак добавляли опилки, сообщает в среду таиландский телеканал Amarin TV.
Фабрика, открытая в феврале этого года, производила без лицензии сигареты известных китайских и международных брендов, добавляя в табак опилки акации, говорится в сообщении.
Заявление в военную полицию о проверке работы фабрики направила администрация района, в которой она располагалась. По результатам проверки фабрика закрыта, имущество компании, открывшей производство, арестовано, а владелец предприятия задержан, сообщает телеканал.