ՍԴ անդամի թեկնածությանը դեմ քվեարկելու որոշում չկա. Ալեն Սիմոնյան (Տեսանյութ)
«Իմ քայլը» խմբակցությունը որոշում չունի ՍԴ անդամ Արթուր Վաղարշյանին թեկնածությանը դեմ քվեարկելու, խորհրդարանում լրագրողներին ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Դիտարկմանը, որ մամուլում լուրեր են շրջանառվում, թե հերթական անգամ որոշում կա չընտրել ՍԴ անդամին, Սիմոնյանն ասաց.
«Դուք տեսնում եք՝ ինչ ակտիվ քննարկումներ են գնում: Եթե տենց որոշում լիներ, ո՛չ կքննարկեինք, ո՛չ հարց կտայինք, ո՛չ էլ ժամավաճառությամբ կզբաղվեինք: Նման որոշում չկա: Մենք ընտրությունը կատարում ենք ըստ թեկնածուի տված պատասխանների, կենսագրության», - ասաց նա:

Решения голосовать против кандидатуры судьи КС нет – Ален Симонян
Во фракции «Мой шаг» нет решения голосовать против кандидатуры Артура Вагаршяна на пост судьи Конституционного суда, заявил сегодня в парламенте журналистам вице-спикер Национального Собрания Ален Симонян.
На замечание о том, что в персе муссируются сведения, что принято решение в очередной раз провалить выборы члена Конституционного суда, Ален Симонян заявил:
«Вы видите, какое активное обсуждение идет. Если бы было принято такое решение, мы не обсуждали бы, не задавали бы вопросов и вообще не тратили бы время. Подобного решения нет. Мы выбираем с учетом ответов кандидата, его биографии».