Ջրօգտագործման ոլորտն ուսումնասիրելու համար ԱԺ-ն քննիչ հանձնաժողով ստեղծեց
Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավորների մեկ քառորդի պահանջով ստեղծվել է Քննիչ հանձնաժողով, որը պետք է ուսումնասիրի ՀՀ Ջրային կոմիտեի, դրա կառուցվածքային ստորաբաժանումների, Ջրային տնտեսության ԾԻԳ-ի գործունեությունն Արարատի և Արմավիրի մարզերում:
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն այսօր ԱԺ նիստի ժամանակ հայտարարեց, որ Քննիչ հանձնաժողովի կազմը, դրա թիվը սահմանող նախագիծը կքննարկվի հունիսի 18-ին գումարվելիք ԱԺ հերթական նիստում:
Նկատենք, որ ջրօգտագործման ոլորտում խնդիրների ու կոռուպցիոն ռիսկերի մասին խորհրդարանում խոսել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու զարմացել, որ Ազգային ժողովը չի օգտագործում իր ներուժն այդ խնդիրներն ուսումնասիրելու համար:

An investigative ad hoc committee has been set up in the parliament with the demand of a quarter of lawmakers to study the activity of the Armenia’s Water Committee, its structural divisions, Water Economy program implementation office in Ararat and Armavir regions.
National Assembly speaker Ararat Mirzoyan stated at the NA session today that the staff of the committee and number of its members will be discussed at the June 18 extraordinary session.
The issues in the water usage sector and corruption risks were voiced by Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan who also expressed surprise that the National Assembly is not using its potential to study these issues.