Սամվել Բաբայանի համակիրների ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու դեպքով կալանավորվել է երկու անձ
Սամվել Բաբայանի համակիրների ուղղությամբ հրազենից կրակահերթ արձակելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում երկու անձ կալանավորվել է։
«Կալանավորվել են Ալեքսեյ Բալայանն ու Ռոլանդ Այդինյանը։ Նրանց մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով»,-Aysor.am-ին հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը։
235-րդ հոդվածի 2-րդ մասը սահմանում է՝ ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք ձեռք բերելը կրելը կամ փոխադրելը, որոնք կատարվել են մի խումբ անձանց կողմից՝ նախնական համաձայնությամբ։ Պատժվում են ազատազրկմամբ՝ երկուսից վեց տարի ժամկետով:
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ Սամվել Բաբայանի գրասենյակը հանդես էր եկել հայտարարությամբ՝ տեղեկացնելով, որ Բաբայանի համակիրները Սևան-Մարտունի ճանապարհին ենթարկվել են հարձակման, նրանց ուղղությամբ կրակոցներ են հնչել:
ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանն Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան ասել էր, որ գործն ամբողջությամբ բացահայտված է, շրջանակը պարզ է։
«Որևէ դավադրություն այս գործում փնտրել պետք չէ։ Դա երկու խումբ անձանց միջև ֆինանսական հարցերի պարզաբանման արդյունքում ծագած վեճ է»,-ասել էր Վանեցյանը։

Two people have been arrested in the sidelines of the criminal case filed after attack on associates of Samvel Babayan.
“Alexey Balayan and Roland Aydinyan have been arrested. They are charged under 2d part of Article 235 of the Criminal Code,” head of the Investigative Department Naira Harutynyan told Aysor.am.
The part of the Article sets from two to six years in jail for illegal possession or transportation of weapon by a group of people with initial agreement.
Few days ago Samvel Babayan’s office came up with a statement about attack on his associates on Sevan-Martuni road.
Later NSS director Artur Vanetsyan speaking to Aysor.am stated that the case is fully revealed and the circle involved identified.
“No need to search for conspiracies. It is a financial dispute between two groups of people,” Vanetsyan said.