«Գազպրոմ նեֆտ»-ը սկսում է Հայաստանին նավթամթերք մատակարարել ռուբլիով
«Գազպրոմ նեֆտ»-ը սկսում է Հայաստանին նավթամթերք մատակարարել ռուբլիով և մտադիր է շուտով ռուբլիով հաշվարկի անցնել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում, լրագրողներին հայտնել է «Գազպրոմ նեֆտ» ընկերության ղեկավար Ալեքսանդր Դյուկովը, հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»:
«Մեր պայմանագրերը հնարավորություն են տալիս ցանկացած պահի անցնել յուանի կամ եվրոյի, ու մատակարարումների մի մասը,  համապատասխանաբար, հաշվվում է այդ արժույթով։
Ավելին, այս տարվանից մենք սկսել ենք Հայաստանին նավթամթերք մատակարարել ռուբլիով և մեր ծրագրերում է մոտ ապագայում ռուբլիով մատակարարումների անցնել ԵԱՏՄ-ի շրջանակներում», - ասել է նա:

Gazrpom Neft starts oil product supply to Armenia in rubles
Gazprom Neft starts supplying oil products to Armenia in rubles and will soon pass to ruble calculations in the sidelines of Eurasian Economic Union, head of the company Alexander Dyukov said, according to Interfax.
“Our agreements give us an opportunity to pass to yuan or euro and pasrt of the supplies is being calculated with that currency,” he said, adding that from this year the company started supplying oil products to Armenia in rubles.
He said in near future they will pass to supplies in rubles in the sidelines of the Eurasian Economic Union.