«Լիդիան Ինթերնեյշնլը» հայտարարում է ղեկավար կազմում փոփոխությունների մասին
Ընկերության կառուցվածքային փոփոխությունների ծրագրի շրջանակներում 2019թ. հունիսի 12-ից ընկերության նախագահ, գլխավոր գործադիր տնօրեն և տնօրենների խորհրդի անդամ՝ Ժոաո Կարրելոն դադարեցնում է իր պաշտոնավարումը։
«Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում պրն․ Կարրելոյին անցած տարվա ընթացքում ընկերությունը ղեկավարելու համար և ուրախ ենք հայտնելու այն մասին, որ նա համաձայնել է աջակցել ընկերությանը որպես խորհրդատու։ Մենք մաղթում ենք նրան հաջողություններ իր հետագա գործունեությունում», - տնօրենների խորհրդի անունից նշել է Լիդիանի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռասել Բոլը:
Ըստ Լիդիանի հայտարարության` 2019թ. հունիսի 12-ից տնօրենների խորհրդի ներկայիս անդամ Էդուարդ Սելերը ժամանակավորապես կստանձնի ընկերության նախագահի և գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնը:

As part of the Company’s restructuring program, Joao Carrelo, President and Chief Executive Officer and a member of the board of directors, will step down effective June 12, 2019. Russell Ball, Chairman of Lydian, commented on behalf of the board, “We thank Joao for his leadership over the past year and we are pleased he has agreed to continue to assist the Company on a consulting basis going forward. We wish him well with his future opportunities.”
Lydian also announced that the board of directors has appointed Edward Sellers, a current member of the board of directors, as Interim President and Chief Executive Officer, effective June 12, 2019.