Նախագահի աշխատակազմը 300-ից ավելի մլն դրամ է խնայել, իսկ տոնական միջոցառումները փոխարինվել են սոցիալապես անապահովներին օգնելու ծրագրերով
2018 թվականի ընացքում Հայաստանի նախագահի աշխատակազմի կողմից իրականացված գործադիր իշխանության և հանրապետական և տարածքային կառավարման մարմինների պահպանում ծրագրի շրջանակնում տարեկան ճշտված պլանը կազմել է 1 մլրդ 694 մլն 840 հազար դրամ, որից փաստացի ծախսվել է 1 մլրդ 391 մլն 216 հազար դրամ: Տնտեսումները կազմել են շուրջ 303 մլն դրամ, այսօր ԱԺ-ում շարունակվող Բյուջե 2018-ի քննարկումների ժամանակ ներկայացրեց ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Էմիլ Տարասյանը:
Նրա խոսքով, մասնավորապես, 194 մլն դրամ տնտեսվել է աշխատողների աշխատավարձերի, հավելավճարների հաշվին, էներգետիկ, կոմունալ և կապի ծախսերով տնտեսումները կազմել են 28 մլն դրամ, արտասահմանյան գործուղումների մասով`43 մլն դրամ, գրասենյակային, տրանսպորտային, կենցաղային նյութերի մասով`12 մլն դրամ և այլն:
Տարասյանը տեղեկացրեց, որ ամանօրի միջոցառումները նախագահի նստավայրում փոխարինվել են սոցիալական ծրագրերի իրականացմամբ, մասնավորապես, սոցիալապես անապահով ընտանիքներին, մանկատներին և բանակին անհրաժեշտ օգնություն տրամադրելուն:

Armenia’s president’s staff has saved over 300 million AMD and replaced festive events with the programs of assistance to socially insecure families.
Head of the president’s staff Emil Tarasyan said that the savings during the year made 303 million AMD. He said 194 million AMD has been saved on the account of salaries, rewards of staff, another 28 million AMD has been saved on the account of cuts in electricity, communication expenses, 43 million on the account of businesses trips and 12 million on the account of necessary materials.
He said the New Year celebration event in the presidential residence has been replaced by the implementation of social programs, in particular distribution of necessary means to insecure families, children’s houses.