2018-ին ՀՀ-ՌԴ միջև առևտրաշրջանառությունը 11 տոկոսով աճել է. Կոպիրկին
Նախորդ տարի ՀՀ-ՌԴ առևտրաշրջանառությունն աճել է 11 տոկոսով, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«ՌԴ-ն շարունակում է մնալ ՀՀ կարևոր տնտեսական գործընկները: 2018-ի տվալներով՝ ՀՀ-ՌԴ միջև առևտրաշրջանառությունը 11 տոկոսով աճել է՝ հասնելով 2 մլրդ դոլարի, ինչը կազմում է ՀՀ արտաքին առևտրաշրջանառության 26 տոկոսը: Սա հրաշալի արդյունք է՝ հաշվի առնելով համաշխարհային տնտեսության ոչ ստաբիլ իրավիճակը», - ասաց նա:
Կոպիրկինն ընդգծեց, որ ՌԴ-ն շարունակում է ՀՀ համար գլխավոր ներդրողը մնալ:
«2018 թվականին ՌԴ կողմից ուղիղ ներդրումները ՀՀ տնտեսության մեջ կազմել է 125 մլն դոլար», - ընդգծեց դեսպանը:

По итогам 2018 года товарооборот между Арменией и РФ вырос на 11 процентов – Сергей Копыркин
Экономические связи остаются очень важной ключевой составляющей двусторонних отношений Армения – РФ, заявил сегодня на пресс-конференции посол России в Армении Сергей Копыркин.
«Россия продолжает оставаться основным внешнеэкономическим партнером Армении, по итогам 2018 года товарооборот вырос на 11 процентов и достиг практически 2 млрд. долларов, что составляет 26 процентов всей внешней торговли Армении. Это отличный результат с учетом, в том числе, нестабильности в мировой экономике», - сказал посол.
Сергей Копыркин подчеркнул, что Россия продолжает оставаться основным инвестором в армянскую экономику.
«За 2018 год объем чистых прямых инвестиций РФ в реальный сектор экономики Армении составил почти 125 млн. долларов», - подчеркнул посол.