Միշել Պլատինին ազատ է արձակվել
2022 թվականի Կատարի աշխարհի գավաթի հետ կապված կուռուպցիայի գործով ձերբակալված ՈՒԵՖԱ-ի նախկին նախագահ Միշել Պլատինին ժամեր տևած հարցաքննությունից հետո ազատ է արձակվել:
1980-ականների ֆրանսիացի լեգենդար ֆուտբոլիստը ՈՒԵՖԱ-ն նախագահել է մինչև 2015 թվականը, երբ ՖԻՖԱ-ն դադարեցրել էր Պլատինիի պաշտոնական լիազորությունների կատարումը էթիկական որոշ խախտումների պատճառով:
Պլատինիի փաստաբանը նշել է, որ նախկին նախագահին ազատ են արձակել առանց մեղադրանք ներկայացնելու՝ ավելացնելով, որ ոչնչից մեծ խառնաշփոթ է առաջացել:

Экс-президент УЕФА Платини освобожден из-под стражи
Бывший президент Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) Мишель Платини освобожден из-под стражи во Франции, сообщает AFP.
Платини был задержан 18 июня в рамках расследования дела о коррупции при определении места проведения чемпионата мира 2022 года. Право принимать мундиаль получил Катар. Позднее разгорелся скандал с обвинениями в подкупе голосов футбольных чиновников со стороны Катара.
Расследование в отношении Платини касается встречи, которая произошла за месяц до выборов места проведения ЧМ.