ՍԴ-ն քննության է ընդունել Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումը և դատաքննության օր նշանակել օգոստոսի 29-ը
Այսօր տեղի է ունեցել Սահմանադրական դատարանի աշխատակարգային նիստ, որում քննվել և նշված գործերով կայացվել են հետևյալ աշխատակարգային որոշումները.
1. «Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա՝ Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքի 135-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 35-րդ հոդվածի՝ Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ» գործն ընդունել քննության և գործի դատաքննությունը նշանակել 2019թ. օգոստոսի 29-ին, ժամը 10.00-ին:
2. «Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումների հիման վրա՝ Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածի՝ Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ» գործերն ընդունել քննության, միավորել և միավորված գործի դատաքննությունը նշանակել 2019թ. օգոստոսի 29-ին, ժամը 10.00-ին:
3. «Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա՝ Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածի (նախկին խմբագրությամբ)՝ Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ» գործի քննությունը մերժել:
4. «Յուրի Խաչատուրովի դիմումի հիման վրա՝ Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածի և 300-րդ հոդվածի (նախկին խմբագրությամբ)՝ Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ» գործի քննությունը մերժել:

Конституционный суд принял к рассмотрению заявления Роберта Кочаряна и назначил дату заседания 29 августа
21/06/2019 18:29
Сегодня состоялось рабочее заседание Конституционного суда, на котором обсуждались и были приняты следующие рабочие решения по указанным делам.
1. Принять к рассмотрению дело «Об определении вопроса соответствия Конституции части 2 статьи 135 и статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения на основании заявления Роберта Кочаряна» и назначить судебное разбирательство по делу в 10:00 29 августа 2019 года.
2. Принять к рассмотрению дела «Об определении вопроса соответствия Конституции статьи 300.1 Уголовного кодекса Республики Армения на основании заявлений Роберта Кочаряна» объединить их и назначить судебное разбирательство по объединенному делу в 10:00 29 августа 2019 года.
3. Отклонить рассмотрение дела «Об определении вопроса соответствия Конституции статьи 300 Уголовного кодекса Республики Армения (в прежней редакции) на основании заявления Роберта Кочаряна».
4. Отклонить рассмотрение дела «Об определении вопроса соответствия Конституции статьи 300.1 и статьи 300 (в прежней редакции) Уголовного кодекса Республики Армения на основании заявления Юрия Хачатурова».